Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? Jelenlegi helyemet vagy a több pénzt? Többi lent.

Figyelt kérdés

Egy hotelben dolgozok pincérként, délelőttös műszakban (reggel 6tól délután 2ig) heti 5napban, a munkában nem szakadok meg, mivel svédasztalos a reggeli így csak tanyerokat szedek be, terítek, utána takarítás, porszívózás, büfé törlés, minden ami beletartozik a feladatkörbe, ha úgy nézzük "pincér" és takarító vagyok egyben. A szabadnapjaim általában úgy kapom ahogy kérem, egy hónapban 2 hétvégém van (szombat vagy vasárnap, kettő közül valamelyik). Itt kapok nettó 160at egy hónapra, van betegszabadság, bejelentés, mindenki jófej, főnököm is, kollégák, nincs velük baj, reggelizhetek amit akarok, ebéd is van, ha úgy marad kaja hozhatok haza ebédet is, így havi 20-30 at"spórolok" a kaján. Viszont fél 5kor kelek minden nap, délutánra kb semmire sincs erőm már a korán kelés miatt..

Elmennétek egy másik gyere ahol:

Étterem, rendeléseket veszel fel, rendes "felszolgáló" munkát végzel, heti 4 nap, 12 óra , több munka de több pénz (havi 220-240) , általában minden második hétvége szabad, munkaidő 10től este 10ig. Napi 2 étkezés (ebéd ,vacsora)Viszont nincs betegszabadság, 4-6 órás bejelentés.

Jelenlegi helyem annyiban jobb, hogy több időm jut barátnőmre aki nálam van elég sokat a sulija miatt, így nem kell hétköznap hazamennie. Jövőre mennék egyetemre, így kellene a pénz, mivel suli mellett nem tudok annyit dolgozni, ezért kezdtem el gondolkodni a váltáson. Kevesebb időm lenne készülni a nyelvvizsgára vagy barátnőmre, viszont több a pénz, és nem hajnalban kellene kelni. Dolgoztam már étterembe 14 órát naponta, fél év után elegem lett belőle, viszont a mostani pénzből egy év alatt nem tudnék annyira sokat spórolni, (havi 50 kb, míg más helyen havi 100-110). Ti melyiket választanátok inkább?



2018. júl. 14. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:

"Jövőre mennék egyetemre, így kellene a pénz..."

Akkor mi a kérdés? Huszonévesen csak a pénz számít, oda kell menni, ahol többet adnak, simán bírja az ember a folyamatos 12 órát is ennyi idősen. Majd harmincas-negyves korodban, mikor már összekapartál elég pénzt, ráérsz nyugis, békés munkát keresni és pénzed is lesz rá, hogy a tizensok órás műszakok miatt kialakult betegségeidet kigyógyítsd. De ha fiatalon nem hajtod a pénzt és nincs tartalékod, akkor 30 fölött nagyjából b***hatod az egész további életedet.

2018. júl. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz, én is erre gondoltam, csak ha utálja az ember a munkáját(mint én :D )akkor a 8 óra is szenvedés. De valamit valamiért. Mind kettőbe van jó és rossz dolog egyaránt, amin gondolkodtam még, hogy heti 1-2 nap délutános műszak vállalása más helyen , így ezzel is megtudnám növelni a bevételt, ami havi 30-35 ezerre jönne ki.
2018. júl. 15. 07:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Én maradnék az első helyen.
2018. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én maradnék. A délelőttős műszak egyébként is jó, mivel nem megy el az egész napod a munkára. Ráadásul nem is nehéz munka, és még félretenni is tudsz, szóval szerintem igazán jó helyzetben vagy.

A második munkával az a baj, hogy egyrészt nem tudhatod pontosan milyen, tehát lehet a 12 óra 14 lesz a heti 4 nap pedig heti 5-6. Ráadásul 10-re mennél ami azt jelenti, hogy későn kelnél fel és sokáig dolgoznál, a nap "értelmes" része pedig elmenne.

Egyébként oszd le a béred órabérre és ha a másodiknál SOKKAL több (legalább is papíron) akkor válts.

2018. júl. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, körülbelül 200 forint a különbség óránként, ami úgy nézve nem sok, csak többet vagyok bent így több is a pénz, de visszagondolva a régi helyemre ahol 14 óráztam eléggé szenvedtem már mivel ezzel ment el tényleg a napom :D
2018. júl. 16. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!