Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben az esetben jogosan...

Ebben az esetben jogosan fizettethetnénk ki a taxit a vállalattal?

Figyelt kérdés
Multicégnél dolgozom és a külsős cég munkás járatával közlekedem. Viszont ez a céges járat 2 multit kellene hogy érintsen. Viszont nem egyszer fordult elő hogy hozzánk nem jött el a busz, de valahogy mégis sikerült megoldani. Na már most legutóbb este 10-kor ismét nem jött a busz (kis főnök elvitt minket a másik céghez ahol át tudtunk szállni) és azon gondolkodtam ha taxit hívok, és a kőkemény pénzt kifizetem majd benyújtom a számlát a munkáltatónak köteles kifizetni? A bérpapíron is meg van az útiköltség levonása (86%-ot térítenek), ha nincs busz az már szerződésszegés?

2018. júl. 15. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem, a taxi nem tömegközlekedés.
2018. júl. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Ilyen esetben, csak akkor térítene a munkáltató taxi költséget, ha engedélyt adott rá előzetesen Neked, hogy taxival menj haza.


Nekem volt egypár ilyen, olyan időben köteleztek munkára, amikor nem tudtam hazamenni semmivel. Nem is kellett szólni, már ott állt a taxi a cég előtt munka befejeztével, és vitt haza. Sima "szalagmunkás" vagyok.

2018. júl. 16. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Talàn inkább szólni kellene, hogy a céges járat szerződést szeg és intézzék...
2018. júl. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
De majd a melos taxizgat, a ceg meg fizeti:DDD
2018. júl. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem a válaszadók közül mindössze egynek sikerült értelmeznie a "céges járat" kifejezést. Lefordítom: ez NEM tömegközlekedés, hanem a cégekhez leszerződött buszos vállalatok különcélú járata.


Ha ez a busz nem tér be a Pistabá 2008 Bt.-hez, csak a Dearsirormadam LTD Hungary Kft.-hez, holott a szerződésben és a cégen belül meghirdetett menetrendben mindkettő benne van, akkor ott vagy a buszvezető új, és nem ismeri az útvonalat, vagy a cég egyoldalúan szerződést bont, vagy valaki egészen egyszerűen szarik az egészbe, de a lényeg, hogy a buszos vállalkozás részéről nem teljesül az ígéret. Ez nem a Pistabá 2008 Bt. hibája, így nem náluk kell kopogtatni, hanem a buszos mókároknál. Persze lehet jófej a munkáltató és fizetheti a taxit, de ez nem az ő saruk.

2018. júl. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek, de igen az utolsó válaszadó fogta nagyjából a lényeget. A munkáltató alatt itt a külsős céget értem, akik leszerződtették a buszt. Ők továbbíthatják a számlát. Azért is kérdeztem, mert volt nem 1-2 ismerősöm akik nagy multinál voltak, előbb indult a busz mint kellett volna, és ott hagyta őket. Ebben az eseten a cég taxit hívott, amit álltak is. Mivel közvetítőn keresztül vagyunk így nyilván nem tudom behajtani a multin ahol dolgozom.
2018. júl. 19. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!