Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lesz valaki fiatalon...

Hogy lesz valaki fiatalon (20-30 évesen) gazdag?

Figyelt kérdés
A napokban elgondolkodtam a fent említett kérdésen és valójában akár mennyire is matekoztam, arra a következtetésre jutottam hogy 3 opció kivitelezhető. Az egyik az hogy szerencsével, a másik az hogy örökölte a vagyont, a harmadik pedig hogy tisztességtelenül.Ez mennyire helytálló? Például hogy lehetséges az hogy valaki 23-25 éves korára gazdag, mikor épphogy az egyetemet végezte volna el? Természetesen nem kell ahhoz se egyetemre menni hiszen kivitelezhető a gazdagság anélkül is,de azért nyílván diplomával nagyobb az esély rá. Miért van az hogy akik tisztességesen dolgoznak azok nem gazdagodnak meg?( illetve nem minden esetben) Mert például ha valakinek olyan munkája van, hogy 300k forintot keres havonta, az is kevés ahhoz, hogy gazdagnak nevezhesse magát, és hát azért ennyi pénz nem igazán hangzik annyira kevésnek Magyaroszágon. Azok akik szegény körülmények között nőttek fel, csak idősebb korukra gazdagodnak meg ha tesznek érte (tisztességesen), viszont aki fiatalon akar gazdag lenni, az még is hogyan váltsa valóra ezt tisztességes munkával?

2018. júl. 20. 19:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

4. lehetőség:


Kitalál valami olyat amire iszonyat kereslet lesz, és 2-3 év alatt felfut olyannyira, hogy milliókat hoz havonta. (Pl. Prezi, Uber, Airbnb, Facebook)


Alkalmazottként, fiatalon, csak akkor leszel gazdag, ha brutális hiányszakmád van, és megfizetik, havi 500k+ fizetéssel.

2018. júl. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
havi 500k is "csak" évente 6 millió ami szubjektív véleményem szerint is csak a középréteghez sorolható. Én itt most több száz millióról beszélek. A facebook és hasonló weboldalak természetesen jóval több pénzt is hoznak, de ezeknek is vannak mindegyiknek több alternatívái(pl:instagram,twitter) ami ugyanarra szolgál, és hát minek csinálnának még többet,újabbat ugyanazokkal a funkciókkal? A másik hogy én most nem külföldiekre voltam kíváncsi, hanem magyarokra,és hát magyarországon senki nem csinált olyan oldalt ahol a világon mindenhol használnak, és ilyen magas belőle a jövedelem mivel, ezen oldalak megalkotói mind külföldi,szóval én valami olyan dologra gondoltam ami jóval kivitelezhetőbb.
2018. júl. 20. 20:03
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
De igen, a Prezi tulajdonosa és alapítója magyar, a GreenGo Carsharing teljes mértékben magyar, a LogMeIn, a Nosalty, a Moly.hu, a Netpincér a Bónusz Brigád, az Oszkar.com telekocsi rendszer mind mind magyarok, fiatalok, és több százmilliós üzletek. ÖTLET kisbarátom, ÖTLET. Utána kivitelezés. Ezekhez csak tudás kellett (na jó kivéve a GreenGo, ahhoz elég erős tőke is kellett valszeg), és az, hogy el tudják adni magukat, valamint jól működjön amit csináltak. Sikerült nekik.
2018. júl. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Értem.A nosalty-n kívűl egyikről sem halottam még, mindenesetre köszönöm a választ, viszont akinek nem ez a szakterülete,nem ért a gépekhez vagy nem is ezzel szeretne foglalkozni,annak esélye sincs? Például ha veszünk egy orvost, az nem fog száz milliókat kapni, hanem csak annyit amennyi jár, illetve ha valaki fizet neki plusz pénzt, mondjuk az egyik páciense.Tehát akkor egy munkahelyen ahol az ár az fix, ott nem lehet meggazdagodni mivel mindig ugyan annyi pénzt kap,nem?
2018. júl. 20. 21:06
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Vagy ha profi labdarugó , lást a példát Mbappe 19 éves 17,5 millió euró az évi fizetése
2018. júl. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
míly kecsegtető....kár hogy előbb tálalom el saját magam labdával, mint a kaput :)
2018. júl. 20. 21:50
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

És arra nem jöttél rá a gondolkozásban hogy ha sima alkalmazotti melóval gazdaggá válhatnál pár év alatt akkor már mindenki gazdag lenne és onnantól kezdve már az lenne az átlag és a gazdag megint feljebb tolódna?


Te is gazdag vagy egy átlagfizetéssel sok afrikaihoz képest.

2018. júl. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Orvos is találhat ki olyat, ami nincs a szakmában.
2018. júl. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Külföldi fórumokon olvasom, hogy pl. online marketinggel napi 1000 dollárt (vagy többet) keresnek egyesek. Lehet persze, hogy kamu, de szabadúszóként, külföldi piacra dolgozva biztosan többet lehet kaszálni, mint alkalmazottként.
2018. júl. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőm nem épp egy gazdag, jómódú családból származik. Teljesen átlagosnak mondanám őket, nem Rózsadombon élnek, de nem is egy lepukkant Hős utcai lakásban.

A tesója amint elvégezte egyetemet szerzett munkát, kb 5-6 éve van meg az állása és ki lett tüntetve az év xy-jának már. Nyáron Kuba féle helyekre megy nyaralni, nem olcsó szállásokra. Vett magának saját, modern házat, saját autója is van nem kis pénzért és még sorolhatnám... Nem örökölt semmit, szülők nem segítettek be, ez mind önerőből. A lényeg, hogy szemmel láthatóan sok pénze van és azért 30. életév alatt elég szép teljesítménynek tartom.

Egy nemzetközi cégnél dolgozik, szóval nincs itt semmi tisztességtelenség, csupán ért ahhoz, amire szüksége van a cégnek, talpraesett és ezért cserébe jó fizetést is kap.

Lehet elég hihetetlennek hangzik a sztori, de ha valakinek van egy mérlegképes gazdasági diplomája és jól el tudja adni magát, akkor sikeres jövő áll előtte.

2018. júl. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!