Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság csak az pincérkedik...

Manapság csak az pincérkedik aki masra nem lenne képes vagy nincs vegzettsége?

Figyelt kérdés

Ugy értem mindenki egy kis gyakorlat utan feltud szolgálni, nem kell nagy tudás.

A fizetések nagyon alacsonyak, legtöbb helyen azt mondjak örüljenek ha 8órára be vannak jelentve mert a legtöbb helyen csak 2re vagy 4re jelentik be , és dolgoznak 12órat/5nap 1héten

pl.az orszag Keleti reszen minden étteremben kivétel nélkül ez a szitu.



2018. júl. 23. 13:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjd, ilyeneknek minek magyarázol, 3 összeget nem tudna papíron összeadni :D
2018. aug. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%
Koszond a minimalber emelesnek, hogy nem vagy bejelentve.
2018. szept. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
Neked miért ilyen fontos ez a kérdés?
2018. szept. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 TappancsMancs ***** válasza:
10%

Más az ha nincs valahol bejelentve egy pincér és a munkakörülmények sem jók, és más az, hogy hol mit és mennyit kell tudjon.


Vagyis van ahol talán kevesebb felszolgálói ismerttel is el lehet lenni, de az se kevés, míg rendes helyen már nem olyan egyszerű tevékenység. Mint ahogy már olvashattad a válaszokból a felszolgálás nem csak annyi, hogy viszel dolgokat, vagyis nem csak annyi amit a legegyszerűbb módon vendégként látsz belőle.


Ott van az is, hogy ki megy pincérnek. Mint sok szakmánál van aki szereti és végzettsége is van hozzá. Van aki egy egyszerűbb helyen csupán azért felszolgáló, mert ezt találta és felvették, de váltani akar.


Olvashattad a 10-es válaszoló válaszát mennyi minden ismeret és képesség kell hozzá és többnyire kell. Egy közepes étteremben sem lehet összekeverni ki mit rendelt és hidd el, ha te beállnál egy napra a felét egyből összevissza vinnéd ki. A vendég meg kérdezne egy ételről nem tudnál válaszolni, és a vendég bizony kérdez.


Naiv feltételezés, hogy viddegéli a kaját és ennyi.


Mindent összevetve szerintem neked sem menne. Jó esély van rá.


A 10-es válasz vajon miért lett csak 50%-os?

2018. nov. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

pincerkedtem par honapot en is.

A kerdest azert tettem fel mert 12oraztam 5napon keresztul minimal bérért, 4orara voltam bejelentve, es azok akiknek vegzettseguk volt azok 8orara voltak.

Szõrnyű ez a fajta kihasználás a munkások felé, igazsagtalannak tartom, es mindenhol kb. ugyanigy dolgoznak vendeglatasban.

Hosszu távon a kapcsolatok sinylik meg. Nem tudom kinek jó ez, azert tettem fel a kerdest.

2018. nov. 16. 12:56
 16/26 anonim ***** válasza:
51%

10-es vagyok. Én is kíváncsi vagyok, hogy ki pontozta le az igazságot.😀

Amúgy a kérdező örüljön, hogy legalább 4 órára be volt jelentve. Én be se volt jelentve és a fizetésemet se akarták ideadni.😅

2018. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Mit kell végezni ehhez? Ami 1 év alatt elvégezheto. Van okj hozzá?
2019. aug. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Nem kell semmi hozza ,ha eleg butacska vagy akinek megfelel a 4oras bejelentes 12 helyett minimalberrel az pont eleg , vagy vegezz el egy gyors tanfolyamot sajat penzbol mert megeri.
2019. aug. 17. 18:32
 19/26 anonim ***** válasza:
Pesten jól lehet pincérként keresni, csak napi 12 óra nagyon fárasztó. Ezt meg végigtalpalni 220 nettóért....hááát
2019. aug. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

220000 ft, miota jo fizetes, mikor egy szoba Budapesten, atlag 70-80000 ft?


Plusz a berlet.

2019. aug. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!