Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A bérpapír igazol bármit is?...

A bérpapír igazol bármit is? Sokan elteszik évekre visszamenőleg-és ha kiderül be se voltam jelentve?

Figyelt kérdés

Hányszor hallottam a bölcsességet ha kapsz bérpapírt a munkahelyen azzal védve vagy. Akkor be vagy jelentve.

Megtörtént jogi eset 1 év után derült ki hogy az ipse egy percet se volt bejelentve.

Szerződés volt bérpapír volt hónapról hónapra.

Be se volt jelentve vonták az adót a tb-t stb és fekete volt az egész.


És mit ért a bérpapírokkal? Kb semmit.

Akkor meg minek?


2018. júl. 29. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugdíjegyeztetésnél, (ha lesz majd még ilyen) jól jöhet. Két év bejelentés nélküliből egy évet el tudtam fogadtatni.
2018. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a mtató tagadja a jogviszonyt, ezzel tudod igazolni. Nekem is van olyan nyugdíjasom, aki per után tudott elismertetni jogviszonyt.
2018. júl. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát marhára kíváncsi lennék egy midnenféle pecsét és aláírás nélküli adatlap mit igazol.

Minálunk már évek óta jön mailben egy excel tábla és ennyi. Kinyomtatod magadnak ha akarod. Pecsét aláírás semmi.

És ez egy országos tázközlési multi.

Na most akkor ez az excel file nyomtatva vagy sem mit igazol?

Bárki 1 perc alatt összedob egy ilyet...

2018. júl. 29. 19:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod, hogy nem vagy bejelentve, akkor nézz utána (megteheted ingyenesen az ügyfélkapudon keresztül).


Ha viszont nincs probléma, akkor miért problémázol? Miért számít, hogy igazol-e bármit a bérpapír, ha amúgy be vagy jelentve?

2018. aug. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jó. Akkor "hangnemet" váltok és eldöntendő kérdést teszek fel.

A kérdésem: igazol-e bármit is a bérpapír?

Válasz: IGEN vagy nem?

Na most akkor igen vagy nem?

Ne csűrjük csavarjuk. Igen vagy nem?

2018. aug. 2. 14:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Átgondolva a dolgot valószínűleg nem, nem igazol semmit hivatalosan.


"Akkor meg minek?"


Mert információt ad a béredről és az atz terhelő járulékokról. Persze az információ lehet hamis (ha csalnak).

2018. aug. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!