Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyári operátor (betanítot...

Gyári operátor (betanítot munkás) szeretnék lenni akárhol Mo. -on belül. Mennyire nehéz egy ilyen helyet találni? Kortól függetlenül, időseket, fiatalokat egyaránt felvesznek?

Figyelt kérdés
munka, operátor, betanított munka

2018. júl. 31. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
A jelentlegi helyzetben mindenkit felvesznek és meglepően jó fizetésre számíthatsz. Persze ez relatív, ne milliókra számíts, de Magyarországon betanított munkások még sosem kerestek annyit mit ma.
2018. júl. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor van remény a hanukáknak :D köszii
2018. júl. 31. 15:34
 3/8 anonim ***** válasza:
szerinted mi az a hanuka?
2018. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem nehéz, de a fizetések igen eltérőek. Pl. 2 éve egyik helyen Esztergomban minimálbér volt a fizetés...úgy ahogy mondom, 70 valahány ezer forint...
2018. júl. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a hanuka egy ünnep. Viszont egyszer ismertem egy "fiút", akit a vezetékneve miatt Hanunak meg hanukának hívtak a társai és rá hivatkoztam.
2018. júl. 31. 16:25
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Én is gyárban dolgozom, operátorként.

Ahogy mostanában nézem hirdetéseket (legalábbis a mi környékünk, Pest megye), rengeteg operátort keresnek, sőt, még nálunk is a mai napig felvesznek embereket. :D

Itt többnyire jönnek-mennek az emberek, valaki hetek után úgy dönt inkább lelép, stb,stb, szóval cserélődnek elég gyakran.

Mi netto 1000-ret kapunk órabérbe. Elmegy. :) Arra gondolok, hogy van akik ennél is kevesebbet keresnek sokkal, és jóval több melóval. :\

2018. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyet találni rendkívül egszerű.

(Sajnos) az mondható el általábam, hogy minél jobb/magassabb pozíciót pályázik meg az ember, annál fontosabb a tapasztalat mennyisége és minősége. Egy betanított operátot a gyártás/termelés kategória ranglétrájának körülbelül a kegalja körül helyezkedik el, ezért szinte egyáltalán nem számít a tapasztalat, életkor, végzettség stb. 8 általánossal szinte bárkit felvesznek, és ahogyan előttem mondták, meglepően (viszonylag) jól lehet keresni.

Bár ez teljesen változó, itt Nógrád-megyében pl a BRURTTÓ órabérek 800-1000 forint között vannak ilyen munkakörben. A szakmunkás minimálbért, az 1038-at (bruttó) csak az kapja meg, aki olyan munkakörben dolgozok, amihez szakirányú végzettség kell. (Illetve nem a végzettség számít, hanem a betöltött pozíció. Lehet valaki gépészmérnök msc ha betanított munkát végez, nem fog kapni 800-1000 forintál többet. Lehet valakinek 8 általánosa, ha pl egy CNC gépet kezel, akkor megkapja, függetlenül attól, hogy van-e ez irányú végzettsége, vagy nem.)

1038-nál (még mindig bruttó) nagyom de nagyon ritka ember, aki ettől többet kap. Nálunk pl 1100 forint a legmagasabb. (Ezt kapom én). Így is nekem is ki kellett könyörögnöm, hogy mondom programozom a CNC-t, beállítom, én mérem be a szerszámokat, én mérem a kopást, én mondom meg, hogy mikor melyiket kell elküldeni éleztetni vagy cserélni. És még így is ki kellett konyörögnöm az 1100-at. Műszakpótlékokkal és cafetériával 140-150-et kapok nettóba egy hónap, és már 3 éve dolgozom. A környéken sehol máshol nincsen jobb, csak rosszabb. Viszont érdekes módon még is kijövök a fizetésemből, mert itt a lakás és albérletárak nagyon alacsonyak. Én pl egy 70m2-es lakást bérelek havi 40ezerért + a rezsi.

Ezt csak példának hoztam fel. Más helyeken magyarországon meg túlóra nélkül egy betanított munkás keres 160-200 ezerig és negyed annyira sem végez olyan összetett/komplex munkát, mint én. (De még egyszer mondom, hogy így jó nekem, kijövök a fizetésemből. Elmehetnék Pestre is, de ott tapasztalattal sem keresnék 200ezernél többet kezdésnek, nekem viszont az első pillanattól kezdve minimum 250 ezret kellene keresnem ahhoz, hogy megéljek ott. Fizetnek annyit, de csak a próbaidő után.)

2018. szept. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Eszeveszett nehéz, kell hozzá két kéz, két fül, kéz szem, meg 3iq
2018. szept. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!