Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet/érdemes gyakornoknak...

Lehet/érdemes gyakornoknak mennem levelező mellett? Milyen elhelyezkedési lehetőségeim vannak így, pályakezdőként?

Figyelt kérdés
Pályát váltanék, így szeptembertől gazdasági területen levelezőn fogok tanulni. Szeretnék munkát találni, ami szakmailag az új területhez kapcsolódik, viszont jelenleg sem végzettségem, sem tapasztalatom. Ahogy látom, a ranglétra szinte minden esetben úgy néz ki hogy először gyakornok lehetek, majd csak az után junior, teljes értékű munkavállaló. Viszont sok helyről azt hallom, hogy a gyakornokoknak nem fizetnek, vagy nappalis hallgatói jogviszony kell hozzá és diákszövetkezeten keresztül kapnak fizetést. Ez igaz? Létezik olyan gyakornoki pozíció, ahol rendesen dolgozok heti legalább 40 órát és fizetés is rendesen jár? Tehát normálisan dolgozok mint mindenki más a cégnél csak a gyakornoki megnevezés fémjelzi a zöldfülűségemet.
2018. aug. 1. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyakornokokat nappali tagozatos jogviszonnyal vesznek fel.

Tudtommal a levelező szombatonként, vagy kéthetente péntek-szombat megy, tehát érdekesen is nézne ki, ha nem dolgoznál mellette, alapból olyanok mennek rá, akik munka mellett akarják csinálni, nem munkanélküliek, akik gyakornokok akarnak lenni..

Ha meg ennyire nem fontos a munka, vagy gyakornokoskodi akarsz, akkor miért nem nappalira mentél?

2018. aug. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés. Már jópár éve benne vagyok a "felnőtt életben", albérletben lakok, nem tehettem meg, hogy nappalira menjek. Fontos a munka. Azért szeretnék váltani, hogy jobb lehetőségeim legyenek. Nem gondoltam volna, hogy ezt magyarázni kell, de természetesen én is munka mellett szeretném csinálni a levelezőt, mint mindenki más. Nem részmunkaidőben, nem diákmunkával. De valahol el kell kezdeni, ha az új területen szeretnék dolgozni, különben teljesen feleslegesen fogok tanulni, ha tapasztalat vagy gyakornokság nélkül nem lehet teljes munkaidőben állást találni.
2018. aug. 2. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!