Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy oxyológus...

Mennyit keres egy oxyológus szakorvos és napi hány "bevetésen" vesz részt kb?

Figyelt kérdés

2018. aug. 17. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Toxikológus
2018. aug. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem toxikológus.

Orvosi egyetem után a 60 hónapos oxyológia és sürgősségi orvostant elvégzett szakorvos...

2018. aug. 17. 17:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel ez sem egy konkrét kérdés, ezért ezt is haszontalan megválaszolni.


Most erre a kérdésre az a válasz, hogy 300 ezer forint és 700-800 ezer forint között.


Semmit nem tudunk, hogy miről akarsz kérdezni... Hol dolgozik az adott szakorvos? Sürgősségin vagy mentőautón? Hány éves a doki? Állami szervezetnél van-e? Talán mentőhelikopteren szolgál?


Konkrét kérdés után megválaszolom neked, addig pedig azt, hogy mi az alap.



Frissen szakvizsgázott orvos az Országos Mentőszolgálatnál, rohamkocsin keres olyan 300-350 ezret nettó. Család és egyéb juttatások nélkül.

2018. aug. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok;


Ne haragudj, a riasztásra nem válaszoltam.


Ez is nagyban függ attól, hogy melyik mentőállomáson dolgozik az orvos, ugyanis egy belvárosi kocsin sokkal gyorsabban el lehet érni az adott helyszínt, majd a beteggel a kórházat. Így egy 12 órás szolgálat alkalmával akár 13-15 esethez is vonulhat.

Vidéki állomáson, a hosszabb távok miatt ez olyan 8-10 esetre csökken.


De ez naptól, évszaktól, időtől, és minden egyébtől függ. Vidéken az átlag 8 körül mozog, míg Budapest 13-14 a normális.


Persze volt nekem is amikor csupán 3 esethez vonultunk, és volt olyan is amikor vidéken 13 beteget láttunk el egy nap.

2018. aug. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaidat!

Mivel elég laikus vagyok, ezért ezek a dolgok amiket írtál fel sem merültek bennem...

De így, hogy írod "Frissen szakvizsgázott orvos az Országos Mentőszolgálatnál, rohamkocsin", stb.

Pont ez az ami érdekelt.


Azért ezért a 300-350 nettóért különösen nemes amit csináltok, főleg hogy gondolom nektek senki sem ad hálapénzt.


Még azt megkérdezhetem, hogy rezidens korszakod alatt mennyire volt lehetőséged más területekbe is belelátni?

Hiszen ha jól tudom, akkor a rezidenseknek van lehetőségük mentőzni ilyen szakorvosok mellett.

2018. aug. 19. 16:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mentőtiszt vagyok, nem orvos. Kocsin ugyanaz a feladatunk, ugyanazzal az orvosi körrel vagyok felruházva én is.


Hozzá kell tenni, hogy ez nagyon kezdő bére az orvosoknak, és egyáltalán nem az a szokás, hogy az oxyológusok egy munkahelyen dolgoznak (ahogy általában az orvosok nagytöbbsége sem). Szóval ez jócskán tud emelkedni évről évre.


Más területekre az orvosi egyetem egésze alatt látsz inkább, a gyakorlataid alatt. Mivel minden szakmába belelátóan fogsz tanulni az egyetem alatt, így el tudod dönteni, hogy mi az ami a legközelebb áll hozzád.


Negyedéves orvosként van lehetőséged arra, hogy letegyél egy úgynevezett mentőtiszt III. vizsgát, ami azt jelenti, hogy te tisztként vonulhatsz az eset/rohamkocsikon. Ez a vizsga azt jelenti, hogy tulajdonképpen te mentőtiszt lettél az orvosi egyetem végéig, amíg meg nem lesz a doktori címed. De azért a mentőtiszt III. és a mentőtiszt I. nem ugyanaz (utóbbit lehet elvégezni a főiskolán, 4 év alatt, ez van meg nekem is.). Bár orvostanhallgatóként rengeteg dolgot tanultál már meg, és képes vagy arra hogy elvégezd a megfelelő gyógyszeres terápiát, akut ellátást, még nem vagy azon a szinten mint egy diplomás mentőtiszt. Ez a véleményem, de általában erről máshogy szoktak vélekedni a hallgatók :).


Szóval az egyetem mellett mentőzni van lehetőséged, de a rezidensi korszakod már teljesen más lesz.

Ott te tulajdonképpen már el kellett hogy döntsd, hogy milyen szakirány felé fogsz hajlani, ugyanis a rezidensi éveid azon az osztályon fogod tölteni. Tehát nem úgy van, hogy elvégzed a 6 éves egyetemet, aztán mész rezidensnek és eldöntöd hogy mi leszel, hanem a 6 év után választasz egy adott szakot, amiből majd később a szakvizsgád le akarod tenni és csak utána mész rezidensként dolgozni.


A rezidensi éveid alatt már tudod, hogy mi az ami közel áll hozzád, és mi az ami annyira nem. Itt te már papíron orvos vagy, és meg kell tudnod azokat a beavatkozásokat csinálnod, amit az egyetemen megtanultál.


Szóval ahogyan megkülönböztetünk ortopéd-traumatológus, fül-orr gégész, oxyológus, belgyógyász szakorvost, így fogunk tenni akkor is, ha az illető még csak rezidens.


Eléggé nehezen érthetően írtam le, de remélem érted.


A rezidensi képzés tulajdonképpen azért jött létre, mert így tanulod meg az adott szak minden csínját, illetve nem fog akkora felelősség hárulni rád, amely negatív hatással lenne a munkádra.

Itt már pénzért fogsz dolgozni, műteni fogsz (szakorvos jelenlétében, illetve nyilván akkor ha műtős területre mész)



Viszont az OMSZ-nál azért ez máshogy van, mint általánosságban. Itt már szakorvosi felügyelet nélkül vonulhatsz orvosként esetkocsin, majd egy 3 éves rezidensi időszak után leteheted a szakorvosi vizsgádat, és kerülsz át a rohamkocsira.

2018. aug. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Nagyon érthetően sikerült leírnod, nincs ezzel probléma... :)

Nagyon hasznos válasz volt, ment a pont!

2018. aug. 19. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!