Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Balaton környékén vendéglátó...

A Balaton környékén vendéglátóiparban tényleg ennyire magasak a fizetések?

Figyelt kérdés

A napokban beszéltem egy balatoni fagyizóban dolgozó pultoslánnyal, aki Nagykanizsáról ment oda dolgozni, mert állítása szerint ott kétszeres fizetésért dolgozhat. Ha azt feltételezzük, hogy Kanizsán minimálbéren dolgozhatott volna (ami azért nyilván nem igaz), akkor is minimum 1600 forintos bruttó órabérről beszélünk. Ami még nyilvánvalóan nem a gazdagság, de ez azért már gyakornoki pozíciókhoz tartozó kategória szerintem, és a médiában hangzottak alapján is alacsonyabbra tippeltem volna a vendéglátósok fizetését. Hozzáteszem, nem olyan volt a beszélgetési helyzet, hogy érdekében állt volna túlozni a fizetéseket illetően, szóval felteszem, hogy valóban kétszeres a fizetés.


Szerintetek ez tekinthető általánosnak a Balaton-parton, vagy csak kiragadott esetről van szó?



2018. aug. 21. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak lehet a lakhelyén azért a minimálbérért dolgozik 8 órát 5 napba, a Balatonon meg heti 6 napot 16 órába. Mert vendéglátásba ilyen a szokás főleg Balatonon. Csak azért keresnek ott "jobban" mert a belüket is kidolgozzák.
2018. aug. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Igen magasak. De nem leányálom. Tavaly voltam ott diákmunkán, havi nettó 300 ezret kaptam. VISZONT reggel 7 kor már lent kellett lenni kitakarítani a vizesblokkot, megkapálni a kertet, füvet nyírni, belocsolni a virágokat. 9től a konyhára kellett menni előkészíteni az alapanyagokat 11től nyitott a hely. 11től este 11ig felszolgáltunk, majd kettőig mosogattunk, és elpakoltunk. Reggel 7kor kezdődött elölről. És összesen 1 óránk volt szünetre, ebben benne volt az ebéd, wc és vacsoraszünet is. Ja igen, és a 7 napból 6 napot dolgoztunk. Tehát ha lebontod órabérre és a munka mennyiségére nem kifejezetten vannak megfizetve az ott dolgozók. Kevés a munkaerő, a feladat meg ugyanannyi ha 20 ember dolgozik ha 5, akkor is meg kell csinálni. A sok bunkó vendégről nem is beszélve, akik már beszólogatnak és követelőznek ha nincs 5 percen belül az asztalukon a frissensült. Naponta aláztak meg minket és akkor is mosolyogni kellett.
2018. aug. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
baratnőm 800 ft -os órabérben volt, egy strandbüfében..
2018. aug. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van akinek osszejon ott a magas fizetes, de ez is relativ. 1600-as brutto orabert en siman kirohognek. A media meg csak felfujja a dolgot, a buta pincert hamarabb behulyitik.
2018. aug. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Siofok 800 forintos órabér, jol meno helyen, beetetéssel. Allitolag probahetvege, aztan csak pentek estere hivnak be, probalsz mindent kihozni magadbol, porogsz, meg is van az eredmenye csak hozzadvagnak zaraskor 8ezret es mehetsz, megse te vagy:) tapasztalat. Keruljetek a koktelbarokat ;)
2019. júl. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!