Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdekes, kihívással teli...

Érdekes, kihívással teli karrierlehetőségek?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta gondolkozok rajta és eléggé kétségbe vagyok esve, az érettségi is itt lesz ez év végén. Az biztos, hogy nem szeretnék úgy tekinteni a munkámra, mint a legnagyobb kellemetlenségre az életemben és kikészülök, hogy már megint 8 órán át szenvednem kell. Tudom, hogy sok ember nem szereti a sajátját, de én nem szeretnék így járni és annyival letudni, hogy igen, hát ez munkahely nem szórakozni kell itt.

Fontosnak szeretném érezni magam, hogy van jelentősége annak a munkának amit csinálok. Utazni szeretnék, új emberekkel megismerkedni, kihívásokkal találkozni és karrierlehetőségekkel. Egyszóval valami olyant, ahol nem unom halálra magam az irodában egy asztal mögött elzárva mindenkitől miközben minden nap ugyanaz történik velem.

Tanulás szempontjából minden megy igazából mert jó tanuló vagyok mindenből, idegen nyelvekből nagyon erős vagyok, de a biosz, magyar és a töri is elég nagy erősségem. Ezeken kívül mint említettem igazából mindenből jó vagyok, a matek és a kémia a 4-es, de kémia azért, mert faktos vagyok és szerintem ha nekifeküdnék mindet fel tudnám hozni igazából. Ezért is szeretnék valami olyan munkát, ahol tudom kamatoztatni is a képességeimet és azért az is jó lenne, ha megfizetnék. Tudnátok mondani valami olyant, amiben van izgalom és kihívás, lehetőségek? Előre is köszi:)



2018. aug. 22. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügy és számvitel.
2018. aug. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

proginfo --> saját vállalkozás, startupban dolgozz


orvos --> sokat keres külföldön, segíthetsz embereken, megbecsülnek, kimehetsz önkénteskedni valamilyen harmadik világbeli országba, vagy lehetsz katonai orvos


biomérnök --> elég izgalmasak az új technológiák ezen a területen, főleg a crispr (génmanipuláció). Ezzel is mehetsz startupba


satöbbi satöbbi..



Nagyon sok érdekes, kihívással teli szakma van, azt válaszd ami leginkább lázba hoz. Volt valami eddig életedben amiért megszállottan odavoltál?

2018. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A pénzügy biztos érdekes, de ha már most csak 4-es vagyok matekból nem lenne az túl nehéz nekem?

Őszintén szólva a probléma az, hogy túl sok minden érdekel, viszont semmiért sem lelkesedek olyan szinten, hogy az kiemelkedne. Az tetszik még, mikor nagy cégek képviselőiként küldenek el utazni és szerződéseket kötni, de nem tudom ahhoz mit kell tanulni. Esetleg még ha ki lehet jutni valamilyen érdekes vagy veszélyes helyre. Az utazá miatt még a követ is szóba jött, de azt nem tudom hogy lehetne elérni.

Vagy talán még a jogi pálya?

2018. aug. 23. 16:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezek nincsenek tanulmányokhoz kötve, nem az van, hogy "jólvan akkor elmegyek gazdalkodas menedzsmentet tanulni" es akkor puff, vallalatvezeto leszel meg kepviselo. Szinte barmelyik szakkal el lehet erni amit irtal, ehhez nincsen konkretan kitaposott utvonal.


Mostanaban a vallalatvezetok es magas pozociokban elhelyezkedoknek altalaban van valamilyen mernoki hattere, ugyhogy az biztosan megsegitene a dolgodat.

2018. aug. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Azért most nem pozíciót kell választanod magadnak, csak tanulmányi területet. Ettől függetlenül gazdasági irányvonalon a project manager, saleses, business development manager, keyaccount manager, stb. ezek mind utazhatnak. Viszont ahhoz el kell jutni. A külföldi megbízásokat egyik cégnél sem vágják csak úgy hozzád. A rendszeres utazással járó pozíciók talán ritkábbak, gyakoribbak a hosszabb-rövidebb külföldi megbízások.


Hogy mennyi utazással jár egy munka, azt inkább az határozza meg, hogy milyen cégnél tudsz elhelyezkedni. Gyakori utazással jár pl. a gyógyszerkísérletekkel, engedélyezésekkel foglalkozó cégeknél is bizonyos munkakörök (lásd. IQVIA, project manager analyst).


Az is kérdés, hogy miért akarsz utazni. Ne legyenek illúzióid, azért az ilyen külföldi megbízások sokszor úgy néznek ki, hogy a szállodán, reptéren és a tárgyalási helyszínen kívül nem sok mindent látsz. Az sem utolsó szempont, hogy OK, hogy most utazni akarsz, de mire eljutsz oda, hogy ilyen pozíciód legyen az évek. Akkor is ilyen munkát fogsz akarni, ha már gyerek lesz és család? Úgyhogy nem árt abban is gondolkodni, hogy olyan területet válassz, ahol lesz váltási lehetőséged.


De ne ess kétségbe, most csak azt kell eldöntened, hogy milyen területen tanulj majd tovább. Ahhoz meg elég annyi, hogy eldöntöd, hogy gazdaság-üzlet, jog, stb.


Ha ennyire bizonytalan vagy, érdemesebb általánosabb területben gondolkodnod, amit később kiegészítő képzésekkel többféle szakirányba elvihetsz.


Hogy melyik tárgyból milyen jegyed van, max. a felvételinél számít. Igazából csak az számít, hogy van e benned elég kitartás és kurázsi, hogy egyetemen levizsgázz.

2018. aug. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Igen, ahogy jobban utánanéztem már nekem is lejöttek ezek. Igazából bármilyen olyan munkára kíváncsi lennék már, ami érdekesnek bizonyul, mint pl a kriminológia vagy haditudósító is, mert így jobban átvizsgálva az egészet nem igazán találtam semmit ami teljes mértékben érdekelne és eléggé kétségbe vagyok már esve tőle.
2018. aug. 24. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!