Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem kevés Ausztriában az 1900...

Nem kevés Ausztriában az 1900 Euró egy mérnöknek?

Figyelt kérdés

Olyanokkal találkozom, hogy egyesek diploma nélküli állásokkal simán keresnek 1500 Eurót vagy többet, mint például vendéglátásban, raktárban, szállodákban, stb.


Ehhez képest szerintem igencsak kevés az, amennyit egy-két műszaki diplomás álláshirdetésben láttam. Általában Br. 2800-3400 Eurós intervallumot tüntetnek fel. 2800-nak kb. 1900 a nettója. De 3400-nak is csak 2200. Magyarországon ahhoz vagyok hozzászokva, hogy egy mérnök fizetés simán a duplája-triplája annak, amit a nem-diplomások keresnek, de a diplomások közül is kiemelkedő. Ehhez képest az ausztriai álláshirdetésekben, amiket találtam, nem ezt tapasztalom.


Nem hiszem, hogy ez ott jó fizetésnek számít. Vagy mégis?



2018. aug. 23. 22:47
1 2
 11/15 anonim válasza:
73%

#8 hát ha te 130-180k bruttoért végeztél mérnöki egyetemet, akkor én is gratulálok. Dupla annyi lenne nekem a minimum kezdőként. Ennyit diákmunkával keresek nyáron egy hónap alatt..

Egyébként kérdező nekem nem tűnik kevésnek. Nincs az élmezőben, de elmegy.

2018. aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
1900 Eurót már Magyarországon sem olyan földöntúli dolog megkeresni néhány év tapasztalattal szerintem (és itt más az értéke a pénznek mert azért jó néhány dolog drágább Ausztriában a legjelentősebb ugye a lakbér tehát az árakhoz képest sem árt leosztani mert lehet olyan életszínvonalad van belőle mint itt 1000euróból lenne).
2018. aug. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ahhoz vagy szokva, mert olyan iparágban dolgoztál itthon ahol a mérnökök jól keresnek.


De pl: az építőiparban egy mérnök aki kiesik az egyetemről az jelenleg kevesebbet fog keresni mint egy ács vagy egy köműves.

2018. aug. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Pont építőmérnök vagyok. Akkor kerestem Pest megyében (nem Budapesten) nettó 150-et, amikor 3 éve kezdtem. Ma ennek a háromszorosát kb.

Kezdő építésvezetőt ma a környéken nem találnak nettó 250 alatt. A tervezésben gáz bérek vannak ez tény, de ha a kutya nem vállalná el a rabszolga melót ennyiért, akkor ott is nőni fognak a bérek... Csak a fiatal valamiért úgy jön ki a suliból, hogy a tervezés a királyság, az összes többi alja meló és ezért inkább nevetséges bérért kulimunkázik évekig.

2018. aug. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Brutto vagy nettó 1900-ra gondolsz kérdezö?

Ez még nettóban is kevés egy mérnöknek szerintem... Mert pl. itt egy sima szerelö is lazán megkeres ennyit.

Egyébként tényleg nem keresnek jól, utána néztem, és az országos átlag kb 37000 EUR évente vagyis 14 x 2650 EUR. De sok sok éves tapasztalattal meg ha stabil helyed van simán reális megkeresni a dupláját is

Sajnos az igaz hogy ahogy növekedik a bér felfele annál nagyobb arányban fizetsz adót, magyarul többször megéri kevesebbet keresni nettóban mert majdnem vagy alig kevesebb marad nettóban (sávos adózás van)

2018. aug. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!