Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Iskolatitkárként mennyi lehet...

Iskolatitkárként mennyi lehet a fizetésem?

Figyelt kérdés

Egyetemi végzettségem van, közszférában nem dolgoztam még, amúgy vagy 20 éve dolgozom. Nettóban mire számítsak szerintetek?

Nyelvvizsgám nyilván van, meg még pár nem ide tartozó okj-s. Nem tudom mit vesznek figyelembe, talán ennyi infóból tudnátok valami közelebbit mondani.



2018. aug. 24. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

Iskolafüggő.

Van ahol simán megkapod a 300.000-t, van ahol meg éppenhogycsak a szakmunkást kapod.

Ismerek olyan iskolát, ahol nettő 180-at kap a titkár.


És amúgy milyen egyetemi szakod van?

2018. aug. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Közgazdász. A kérdést nem kérem hozzá, hogy akkor miért akarok iskolatitkár lenni. :)))))))
2018. aug. 24. 10:06
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Rendbe, én nem is kérdeztem.

(Szerintem azért, mert nem kapsz munkát, de mindegy.)

Szerintem megkapod minimum a 250 nettót, mint kb. egy tanár.

De mégegyszer hangsúlyozom, hogy ez nagyon ISKOLAFÜGGŐ.

Melyik megyében, és melyik iskolába szeretnél menni?

Egyáltalán általánosba, vagy gimibe??

2018. aug. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Egy tanár 20+ év tapasztalattal kap kézhez jelenleg 250 ezer nettót, egy kezdő tanár közel se keres ennyit.
2018. aug. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Iskolatitkarként életpálya D oszlopába kerülsz, hogy pontosan Dhányas, az a beszámítható éveidtől függ.

180.500 és 240.000 bruttó közt lesz valahol.


( tanár nettó 250..hahaha..kezdő gyakorlótanár 180.500 bruttó alapbéres még mindig)

2018. aug. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó!

Én a 250-et csak nagy átlagban mondom, mert ő nem gyakorlótanár, meg nem ez-meg az..

Úgyhogy ne variálj, én csak mondtam egy támpontot, amihez igazítottam az iskolatitkár fizetését.

Ja, és azt is írtam, hogy max.250 nettó.

2018. aug. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%

És azt is írtam, hogy van ahol 180 nettó.

Úgyhogy ne okoskodj, és fogalmazd át ügyesen azt, amit köhögtél.

És kérj bocsánatot a lepontozásért.

2018. aug. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Én a 6-odik évemben kapok br. 186 500Ft-ot tanárként.


Kérdező neked a fizetés megállapításakor 0 év beszámítható tapasztalatod van, mivel közszférában újraindul és a korábbi nem számít be a fizetési sáv megállapításába. A fizetésed 180 500Ft alatti lesz (akkor is, ha pl. adnak a nyelvvizsgára extrát), melyet feltornáznak a bérkiegészítés miatt 180 500Ft-ra.


Az emeléseket viszont mindig az alapra kapod, és amíg nem mész 180 500fölé nem lesz tényleges emelésed, nálam is így nyeltek el eddig 6 emelést a 8-ból!

2018. aug. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

13:55, eddig nem pontoztalak le.


Amit odaköhögésnek titulaltal, az pedig a jogszabály alapján meghatározott besorolás.

Hacsak nem magániskola, ra az életpálya "nevelő és oktató munkát közvetlenül segítő munkakörben foglalkoztatott" alkalmazottak tésze vonatkozik. Pont.


Nincs olyan, hogy itt 180, ott 250, amott meg 230 a fizuja.

A nettó nyilván mindenkinek egyéni a gyerekkedvezmények, személyi kedvezmények miatt, de a bruttó annyi, amennyit a jogszabály meghatározott.


Azt nem értem, ha nem vagy tisztában ezekkel, mi a francnak kommentelsz, majd hőbörögsz, ha olyanok, akik értenek hozzá esetleg kijavítanak és/ vagy mosolyognak azon, ha butaságot írsz.

2018. aug. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Na, mondom mi volt, hogy friss infó is legyen.


A végén újabb kérdésem is lesz, ha esetleg tudtok segíteni.



Nem tudták megmondani, hogy mennyi lenne a fizetésem. :)


Azért hozzávetőleges számítást próbáltak végezni, de ezt igazából a munkaügyis tudná megmondani, aki nem az iskolában van, hanem nem tudom hol intézik az ilyesmit. Talán van valami központ, ahol ezeket úgymond elbírálják, nem értettem pontosan.


Vannak a betűs és számos jelölések. A betűs ugyebár azt jelenti, hogy a végzettség szerint milyen kategóriában sorolnának. Van táblázat külön a pedagógusokra és külön a nem pedagógus, de egyéb közalkalmazottakra vonatkozóan. Rám ez utóbbi vonatkozik.


Az iskolatitkárihoz elvileg nem kell felsőfokú végzettség, de nekem van. Indokolt esetben (az intézmény jellegétől is függ talán) ettől el lehet térni, tehát felsőfokút is lehet alkalmazni, esetemben így H kategóriába kerülnék. De ez nem az igazgatótól függ, csak kérvényezheti, hogy szerinte így legyen. Vagy ilyesmi. Aztán vagy figyelembe veszik... vagy nem.


A számok a korábban munkában töltött évek alapján számítódnak. 3 év munkaviszonnyal 1-es kategória és így 3 évenként mennek feljebb a számok. Nekem a 20 év munkaviszonnyal 20/3, azaz 6-7-es kategória körül kellene lennem. Ja, és itt nem kell közalkalmazotti évnek lenni, elég a bárhol máshol munkaviszony.

Na és nálam itt jön a bibi, ami miatt képtelenség lett volna ott helyben megmondani a fizetésem.

Nekem ugye ebben volt 4-6-8 órás, megbízási szerződéses jogviszony és 2 gyerek is. A rendes 8 órás állásban töltött éveket veszik normális egységnek, tehát 3 év 8 órás munka jelent 1 egységet a számoknál a bértáblában. A többi - gondolom én - arányosan kevesebbet. Tehát lehet, hogy a végén kiderül, hogy eszerint csak 10 évet dolgoztam. A versenyszférában ezzel tökre nem foglalkozik senki, bármilyen szép nagy fizetést is tudnak adni akkor is, ha előtte sosem dolgozott az ember. Itt meg a fizetést is úgy állapítják meg, hogy ha eddig szarul sikerült elhelyezkedned, akkor legyen szar most is a fizetésed...


Azt mondták, hogy kelleni fog az összes korábbi munkaszerződésem majd, mert az alapján fogják ténylegesen kiszámolni a fizetésemet. Megnéztem, de hát sajnos nincs meg mind, pedig szerintem a nagy átlaghoz képest egész precíz vagyok ezekben, de sosem gondoltam, hogy valaha ennyire belemásznak a részletekbe. Valahol van munkaszerződés és aláírás is, de pecsét nincs. Most már azt is el tudom képzelni, hogy azt sem fogadnák el. Szóval ha a meglévő szerződéseket veszik figyelembe, akkor megint csökken az esélyem és megint lejjebb csúszok.


Végül abban maradtunk, hogy jövőhétre kiderítik, hogy kb. mire számíthatok, de most hogy így átnéztem a papírjaimat, megint az van, hogy hiába mondanak nagyobb összeget (ami még mindig kevés), tuti, hogy kevesebb lesz, ha én ezzel a hiányos kupaccal leülök valakivel átszámolni.


Abban kérném még a segítségeteket, hogy vajon az Ügyfélkapun, a TAJ nyilvántartásban szereplő adatok megfelelnének-e? Mert azt legalább szépen fizették utánam és ott látszik, hogy igen, fizetett utánam tb-t a cég, tehát tényleg dolgoztam náluk.

Lehet erről esetleg valami hiteles másolatot kérni? Bár az óraszám nyilván nincs benne, de hátha a semmi adathoz (munkaszerződés hiánya) képest ez is elég lenne, hogy számításba vegyék.

2018. aug. 25. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!