Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyszerűsített foglalkoztatásb...

Egyszerűsített foglalkoztatásban ezt megtehetem?

Figyelt kérdés
8-ÁN kapom meg az augusztusi fizetésem, de szeptemberben 8-a előtt meg 3 napot dolgozok, a fizetés után megmondom a fonokomnek hogy nem szeretnek többet itt dolgozni, de tudom hogy a három napomat nem fogja kifizetni mert az eddigi fizum is nagyon nehézkesen kaptam mindig meg. Azt megtehetem hogy 8-an (borítékban kapom a pénzt) a kasszából meg kivegyem a három napi bérem?
2018. aug. 25. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem

Ha bejelentett, akkor fizetni is fog

2018. aug. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha nem kapom meg, mit tudok tenni? Szerződésem nincs, csak napi bejelentesben vagyok
2018. aug. 25. 16:40
 3/10 anonim ***** válasza:
11%

Azt kell kifizetnie amit ledolgoztál, amit nem azt nem.

Ha egyszerűsített foglalkoztatott lennél akkor lenne szerződésed, így csak rá mondjátok hogy ez és ez vagy, vagyok, egy fekete munkás vagy ennyi. Vidd a kasszát aztán járjatok a rendőrségre.

2018. aug. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

3-as, azért nem ártana tájékozódni, mielőtt válaszolsz.

Az egyszerűsített foglalkoztatáshoz SEMMILYEN SZERZŐDÉS NEM KELL, csak NAPI BEJELENTÉS van, melyet legkésőbb a munka megkezdése előtt kell megtennie a munkáltatónak elektronikusan (vagy telefonon).

Akár este kifizetheti a munkavállalót és ha nem akarják, soha többé nem látják egymást.

2018. aug. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Kérdezőnek: nem, nem teheted meg, hogy kiveszed a kasszából a pénzt, mert az lopásnak minősül (rendőrségi feljelentés is lehet belőle - hiszen nem tudhatod, hogy tényleg nem fizetne-e ki?
2018. aug. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) akkor meglátjuk mi lesz :)
2018. aug. 25. 18:50
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

# 4: Persze ahogyan a nagy könyvben megvan írva szerinted. A kérdező kérdéséből teljesen más jön le, nem véletlen a feltett kérdés.


"is nagyon nehézkesen kaptam mindig meg"

2018. aug. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

"is nagyon nehézkesen kaptam mindig meg""


Ez még nem jelenti azt, hogy "feketemunkás" a kérdező.


Kormányhivatalokban vannak a munkaügyi hatóságok. Ők az illetékesek a munkáltatókat/foglalkoztatókat ellenőrizni, kötelezni bizonyos dolgokra, valamint büntetni. Ott tegyél panaszt, ha nem fizet ki.

2018. aug. 26. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es, én értem amit mondasz, de jogilag nem teheti meg, mert az önbíráskodás és a kérdezőnek lesz baja belőle.

Ahogy írta a 8-as: meg vannak a megfelelő fórumok erre (az más kérdés, hogy azok megfelelően működnek-e?)


Pl. könnyen előfordulhat, hogy van kamera a pénztárgépre irányítva - akár úgy is, hogy a kérdező nem is tud róla - és az szépen felveszi, amint a kérdező kiveszi a pénzt a munkáltató kasszájából.

Jogilag ez simán lopás, mivel még előtte történik, mint ahogy elhagyja a munkáltatót, így nem tudja, kifizeti-e tényleg a 3 napját vagy sem?

Még mielőtt félreértené valaki, nem védem a munkáltatót , én sem értek egyet a nemfizetős munkáltatóval, de jogilag ez a tényállás.

2018. aug. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2018. aug. 26. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!