Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az álláshirdetéseknél miért...

Az álláshirdetéseknél miért nem írják ki a bruttó fizetést?

Figyelt kérdés

Mindig csak "Kimagasló alapbér" vagy "Versenyképes fizetés"...

A legjobb amikor még a telefonba se mondják el...

Minek kell lefuttatni a felesleges köröket???

Legalább a telefonba mondják el hogy mennyit tudnak (akarnak) fizetni és elmegy az az állásinterjúra akinek az adott bér teszik...



2018. aug. 27. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
ha kiírnák, még érdeklődő se lenne, nem hogy jelentkező
2018. aug. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

# 1

Mert ha a HR irodában mondják meg a bruttó bért akkor jobb lesz vagy nem értem a logikát :D

2018. aug. 27. 20:58
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
mert sokmindentől függ, ki mennyi adót fizet a béréből
2018. aug. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

...mert mindenki mást kap...


A HReseknek többnyire meg van adva, hogy mettől meddig adhatnak bért egy bizonyos pozíció.


Van egy minimum, aminél kevesebbet nem és van egy maximum, ami fölé egyátalán nem mehet...


A HRes az az ideális ha a minimumhoz minél közelebb viszi vagy legalábbis. Meg persze kölönböző tapasztalatokkal jelentkeznek az állásra.


Mondok egy példát...


Meg van hírdetve az állás 350-500 bruttóért ... teljesen mindegy milyen számokkal dolgozunk. Ebben az esetben mindenki megpróbálná kialkudni a lehető legjobb bért még az is, akinek a tapasztalat szintje vagy tudása a minimum közeli bért kívánná meg.


Magyarul nem jó ha tudják pontosan mennyi között játszadozhatnak...


Nem csak a munkáltatónak, a jelentkezőnek is. Ha eleve tudod, hogy X összeget is megadnának a megfelelő embernek, akkor te már nem fogod beérni X-Y összeggel vagy ha igen is nagyon rossz szájízed lesz... Magyarul vagy nem lesz munkád vagy rosszul fogod érzeni magad ott.


Amúgy már hamar bérigényt szoktak kérni és sokszor meg folytatják az intejúkat ha nem megfelelő neki vagy hamar rákérdeznek, hogy azt hogy gondolta és mennyire flexibilis...

2018. aug. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
4# vagyok, sok autocorrect van a szövegben és fáradt is vagyok :D A "meg" helyett pl.: "nem". Mindegy rájöttök...
2018. aug. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De a bruttó bért ki lehet írni... nem a nettóról beszélek.
2018. aug. 27. 23:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fentieken kívül azért sem írják ki, mert az adott cégnél a cégen belül nem publikusak a bérek, esetleg azonos munkakörben nem mindenki keres azonos bért, vagy az újonnan felvenni kívánt kollégának esetleg többet is fizetnének, mint a már meglévőknek.

Én dolgoztam olyan helyen kezdő diplomásként, ahol az idősebb, csak érettségivel rendelkező kolléganő azért keresett többet, mert idősebb, vagy régebb óta volt a cégnél, a velem közel egykorú meg azért, mert két diplomája van. Szóval egy munkakörben volt 4 fajta bérezés, ilyen-olyan indok alapján.

Amilyen munkaerőhiány van azt is el tudom képzelni, hogy mondjuk egy raktáros keres 250 ezret nem reklamál, neki megfelel, de ennyiért már nem találnak mellé senkit. Feladnak egy hirdetést, hogy 350 ezerért kollégát keresnek mellé, hát rögtön ott fog kopogtatni a főnök ajtaján emelésért vagy lelép a francba.

2018. aug. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert így könnyebb a kisebb bért "kialkudni".

Hogy mire gondolok?

Ha nem írnak ki bért, csak egy általános pozíciót, legtöbbször még a KONKRÉT feladatokat sem fogalmazzák meg egyértelműen, akkor nagy valószínűséggel több jelentkező lesz, mivel sokkal általánosabb a kiírt feladatkör, ezért több emberből válogathatnak, akik közül lesz egy elég nagy szórás a bérigényt nézve. Nyilván ők a legalkalmasabb jelöltet választják ki, aki a legalacsonyabb bérigényt adta, de emellett a szakértelme is (látszólag) megvan az adott munkához.

Minél "becsapósabb", kevésbé konkrét az adott álláshirdetés, annál nehezebb jó bérigényt megadni a munkavállalónak, főleg ha az illető pályakezdő, vagy kevesebb tapasztalattal bír az adott szakterületen.

Amennyiben kiírnák a bérezési sávokat, egyrészt sokkal kevesebben jelentkeznének, másrészt ahogy a korábbi hozzászólók is írták a régebbi, hasonló munkakörben dolgozók nagyobb valószínűséggel reklamálnának.

2018. aug. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mert függ attól, hogy te ki vagy, és mit tudsz felmutatni. Nálunk ez úgy szokott működni, hogy hárman interjúztatunk (én+két felettesem), és utána megbeszéljük, hogy egyáltalán alkalmasnak tűnik-e az illető, és ha igen, akkor a képzettsége, tapasztalata alapján mennyit lennénk hajlandók fizetni neki.

Előző munkahelyemen is ugyanígy ment, ott én nem interjúztattam, de tudom, hogy ugyanarra a munkakörre 50-100 ezres bérkülönbséggel vettek fel embereket, mert az egyik pályakezdő volt, a másik 20 éve a szakmában dolgozott, a harmadik olyat tudott, amit csak kevesen, stb.

2018. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy írják. Én pl nem tudom, menynit keresnek a kollégáim, de a párom, mikor legutóbb váltott, beszélt egy haverjával, aki akkor már ott dolgozott. A haver 400 bruttót keres, párom bepróbálkozott a 420-450-nel, és megkapta a 420-at. Tehát ha a cég kiírta volna a fizut, akkor a haver is 420-at kapna, de mivel ő evesebbet mondott, így a kevesebbet is kap, ez meg nyilván érdeke a cégnek.

De nem is kell ekkora számokkal dobálózni. Apukám vidéken erős 200 bruttót kap, neki is van olyan kollégája, akinek 30 ezerrel kevesebb a bruttója, és ugyanazt a munkát végzik. Ki mit tud kialkudni.

2018. aug. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!