Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyszerűsített foglalkoztatás...

Egyszerűsített foglalkoztatás nem fizet?

Figyelt kérdés
Mit tehetek ha dolgoztam nyáron egyszerűsített foglalkoztatásban de mivel szeptembertől már nem akarok itt dolgozni femondtam és azt mondtak ez így nagy kiesés nekik és pénzt nem hiszem hogy adnak :( elküldtem a bank szamlaszamom meg kérdeztem is mikor kapok de annyit mondtak majd küldik .. ez egy hete volt . Mit tehetek?
2018. szept. 1. 10:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Munkaszerződésre nem tudok hivatkozni mert az sajnos nincs, ilyenkor nem kötelező azt mondtak, csak jelenléti ivem van
2018. szept. 1. 10:26
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Egyszerűsített foglalkoztatást hivatalosan be kell jelenteni a NAV-nál. Ha nem tették, akkor fekete munkás voltál - jóformán semmit nem tudsz tenni.

Ha be voltál jelentve azokon a napokon, amikor dolgoztál, akkor a NAV-nál nyoma van a ledolgozott napoknak - erre tudsz hivatkozni és ha nem fizetnek, felnyomni őket.


Amúgy nem értem: egyáltalán nem kaptál eddig pénzt, úgy dolgoztál hónapok óta?

Valamilyen adatokat kértek, amikor kezdtél?

2018. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még valami: ha nem diák vagy és nincs főfoglalkozásod, akkor a TB-t is Neked kell fizetni az egyszerűsített foglalkoztatás alatt - ez havi 7300 ft körül van.

Ha nem fizetted, akkor a NAV előbb-utóbb követelni fogja rajtad.

2018. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De az előző havit megkaptam, csak most nem mivel most mondtam fel :/ az adataimat is elkérte a pénzt kaptam csak kézhez eddig . De diák vagyok :)
2018. szept. 1. 13:12
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Kormányhivatalokban találhatóak a munkaügyi hatóságok/felügyelőségek. Ott tegyél panaszt. Azt is meg tudják nézni, hogy normálisan bejelentettek-e azokra a napokra, amikor EFO-ként dolgoztál. Nem kell félni tőlük, segítenek, ők az illetékes hatóság. Ha kiskorú vagy, szülő kísérjen el. Személyi igazolványt vigyetek, és a cég "adatait" is. :)


Ledolgozott időre bérezés jár. MINDIG!


Sok szerencsét! Ne hagyd magad!

2018. szept. 2. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Blöffölj nekik, hogy megkérdeztél egy ügyvédet, és ha 1 napon belül nincs a számládon a pénz feljelented őket.

De ha nem tetszik beszélhetnek az ügyvédeddel. Arra pedig megkérsz egy havert, aki nagydumás, és előtte utánanéztek, hogy pontosan mi jár! Egészen biztos hogy fizetni fognak.

2018. szept. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!