Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják, hogy az IT...

Miért mondják, hogy az IT fejlesztők el vannak szállva maguktól a bérigényükkel, amikor India után itt a legolcsóbb a fejlesztő a világon?

Figyelt kérdés
Valóban a fejlesztők jobban keresnek mint a magyar átlag, de az érték amit előállítanak a világpiacon, az sokkal több mint amit elkérnek érte, még akkor is ha milliós fizetéseket kérnek. Nem is ismerek személy szerint olyan céget, aki ne a világpiacra termelne ebben az ágazatban. Pedig a világon már csak India van, ahol olcsóbb a programozó, itt nálunk a Románia, Magyarország, Bulgária fejlesztési munkaerőpiacon a második legolcsóbb a fejlesztő. Már egy Kínai vagy egy Brazil fejlesztő is többet kér el, mint egy Kelet-Európai. Pedig a produktum amit előállítanak, az ugyanaz. Hogy lehet, hogy a HR-esek szerint mégis el vagyunk szállva? Egyedül a rendkívül pontatlanul és nagy hibaaránnyal dolgozó indiaiak kérdnek kevesebbet. Statisztika is alátámasztja, hogy a magyar fejlesztők, még a német fejlesztőknél is kevesebb hibával és pontosabban dolgoznak. Tehát teljesen minőségi munkát adunk, világ színvonalban nagyon kedvező áron. Ezt hogy lehet "elszállásnak" nevezni?
2018. szept. 24. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

"Miért mondják"


Konkrétan kik mondják? :)

2018. szept. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az hogy csak India olcsóbb az nettó ostobaság
2018. szept. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%

Én sok fejlesztővel dolgoztam Presta Shopokon, hát barátom, sokat egyik se tudott letenni. Fórumokon kellett keresgélnem, hogy beállítsam az oldalakat, mert olyan hülyeségeket mondtak, hogy mi miért van.

Aztán mikor megmutattam, hogy egy-két óra alatt meg lehet csinálni azt amivel ő 2 hete szív, akkor ment a csodálkozás.

A fejlesztők 70%-a sajnos semmit se ér, a maradék 30 viszont aranyat. Naprakész, van tudása, és értelmes, és tud dolgozni.

De aki jó, saját céget csinál.

Volt két srác, nagyon pengék, csináltak saját céget, hozzájuk át is mentünk. A régi cég ígért fűt-fát bokrot, ha maradunk. Mivel a két srác rakta rendbe a dolgokat, inkább velük maradtunk.

És a vicces az én tapasztalatom, és csak 4 céggel dolgoztam, de az a fejlesztő aki normálisan tud felöltözni, ad magára, a munkája is igényesebb.


Nincs ellstálva senki a fizetéssel, csak van aki túl van fizetve. A másik felesleges ember a cégnél a HR-s.

2018. szept. 25. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

"az a fejlesztő aki normálisan tud felöltözni, ad magára, a munkája is igényesebb."


lol, ez általánosságban nagyon nem igaz :D


Amúgy meg ezt az "el vannak szállva maguktól" szófordulatot tipikusan azok szokták mondani, akik a fejlesztői bérek töredékét keresik sok év után is, és ezt igazságtalannak érzik. Ami persze akár még igaz is lehet, csak az nem oké, hogy ezt ellenünk irányuló indulatok formájában vezetik le. :)

2018. szept. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy honnan vetted, hogy az indiaiak utan nalunk a legolcsobbak a gejlesztok, de netto hulyeseg.

Mondjuk az is az, hogy letezne atfogo statisztika arra, hogy a magyarok kevesebb hibaval dolgoznak, mint masok, pl. nemetek.


A netto hulyesegek ellenere, amiket mondasz a HR-esek is hulyeseget beszelnek elszallt arakrol. Kereslet-kinalat van, meghozza elegge nemzetkozi ezen a teruleten.

Mondjuk attol, hogy az arak piaciak egyeseknek persze lehetnek elszallt igenyei, amikor csunyan tulbecsulik a sajat kepessegeiket, de hat ilyenkor kell megkoszonni az illetonek es masvalakit valasztani. :)

2018. szept. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

"lol, ez általánosságban nagyon nem igaz :D"


Mint írtam az én véleményem 3 cég alapján. Nem azt jelenti, hogy az én véleményem mérvadó, hanem ezt a véleményem :D

2018. szept. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

Csakhogy mi az EU-ban vagyunk és nem egy ázsiai országban. Az EU-ban pedig még az 500 ezer nettó fizetéssel is olcsók vagyunk. Ja hogy egy magyar cég nem szívesen fizetne többet bruttó 160-nál? Akkor elmegy a valamirevaló fejlesztő külföldre (vagy inkább vállalkozik). A magyar cég meg úgy járt hogy a móriczka vicc szintű fizetési ajánlatára csak hobbifejelsztő szomszéd pistikék jelentkeznek alig valami tudással. Akkor jön a siránkozás a cégek részéről hogy informatikus hiány van és hogy ami van is az gyenge tudású vagy hogy túl magasak a bérigények.

Egy valamirevaló magyar fejlesztő is előállít világszínvonalú produktumot (sőt!) de meg is kéri az árát. Ja kérem mi is lenézhetnénk a HR-eseket mert hogy negyed annyit se kell dolgozniuk (mondhatnánk hogy komoly agymunka helyett könnyű adminisztratív munkát végeznek) és mégis félmilliós vagy magasabb fizetéseket kapnak.

2018. nov. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!