Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha több EGT tagállamban...

Ha több EGT tagállamban dolgozom egy-egy időszakban, akkor melyiknél adózom?

Figyelt kérdés

Extra csavar a felvetett esetben, hogy az adóév eleje és vége különböző lehet az egyik és a másik tagállamban.

A kettős adózás elkerülése azt jelenti, hogy elvileg.csak egyik országban vagyok adóköteles.


Ha pl fél évet dolgoztam Magyarországon, ahol nincs éves adómentes jövedelem egy másik fél évet meg az Egyesült Királyságban, ahol évente majdnen 12 ezer font jövedelem adómentes, akkor elvileg, ha az Egyesült Királyságban adózom, akkor a magyarországi jövedelem is beleszámít az éves keresetbe, de Magyarországon nem adózom, csak az Egyesült Királyságban. Persze lehetne fordítva is, de az nem érné meg.


A kérdés hipotetikus, mivel nem áll fent a helyzet, csak éppen lehet, hogy van akinél előfordul ilyen.


Szerintem mondjuk azon ország adóévét kell nézni, ahol adóról adózik az ember.


2018. szept. 25. 10:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Ott adózol, ahol dolgozól, már ha az EUról beszélünk.
2018. szept. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És ha ingázik az ember? Hol itt, hol ott él és dogozik?
2018. szept. 26. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!