Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek felvesznek úgy...

Szerintetek felvesznek úgy egy állásra, ha hétköznap egy nap nem tudok menni, mert sulizok, vagy ne próbálkozzak?

Figyelt kérdés
Huszonéves vagyok, és eddig volt munkám, de felmondtam és beiratkoztam egy okj tanfolyamra, ami csak keddenként van. De szeretnék dolgozni mellette, de nem tudom mennyire tolerálják azt, hogy keddenként nem tudok menni. Hétvégén bepótolnám az engem nem zavarnak, de alapból mit gondoltok, megéri jelentkezni azért? És önéletrajzba be kell írni vagy ezt hogyan tudassam?

2018. szept. 28. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Van ahol meglehet beszélni ezt. Mindenesetre meg kell említeni állásinterjún ezt a gondot. Ha kellesz nekik akkor így is kellesz majd.
2018. szept. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk volt ilyen kolléga, s egyik rokonom is hasonlóképpen vállalt munkát.
2018. szept. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg mindenképpen! És természetesen előre jelezni, hogy ha egy munkakörben nem lehetséges, ne raboljátok a te idődet sem és a cégét sem egy felesleges interjúval, oda- visszautazással, ne interjún derüljön ki.


Munkakörtől függ, például egy állami hivatalban vagy bankban ahol hétfőtől péntekig van 8 órás teljes munkaidős pozíció, hétvégi munka nincs, értelemszerűen nem lehet.


Viszont olyant tudok, hogy 6 órás valaki, és úgy tudták megbeszélni, hogy heti 4 napot 8 órában dolgozik, és egy nap nem megy be.


Ahol pedig van hétvégi munkaidő is (például élelmiszerboltokban, idősek otthonában ápoló, stb.), ott is lehet ilyen, a kedd kiváltása egy hétvégi nappal.


Lehet, hogy valahol még örülnek is neki, hogy valaki fixen bevállal egy szombatot vagy vasárnapot, egy gyerekes anya pedig többet lehet a gyerekkel hétvégenként.

2018. szept. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre is a hétvége miatt, hogy majd szombaton bevállalom. Akkor megpróbálok így is jelentkezni
2018. okt. 1. 01:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!