Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kik szoktak üzleti útra meg...

Kik szoktak üzleti útra meg konferenciára járni?

Figyelt kérdés
Milyen foglalkozásúak szoktak ilyen utakra menni?
2018. okt. 4. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Javarészben azok akik a felsőoktatásban részt vettek. Mérnökök, HR-esek, közgazdászok, jogászok stb.


Nem csak ők, de ők alkotják a többséget.

2018. okt. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Konferenciára bárki mehet - bár van nyílt és van csak egy bizonyos rétegnek tartott konferencia. Nyilván, egy orvoskonferenciára nem mehet egy takarító :-)

Üzleti útra pedig vállalkozók, ügyvezető igazgatók, üzletkötők szoktak járni.

2018. okt. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
meg mérnökök...
2018. okt. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Ha szeretnél te is mehetsz konferenciára, kifizeted a regisztrációs díjat, utazást, szállást és már mehetsz is.

Nem is értem eddig mi tartott vissza az álmodtól?


Nekünk 1db kötelező évente, de 7-8 hónapos késéssel fizetik ki a regisztrációs költségeket, abból is csak a legolcsóbbat. Rendszerint ezt is el****!


Amennyiben nyersz a kiírt pályázaton és résztvevőként mész min. 1-2 előadás tartasz, csak akkor fizetik a regisztrációs költségeket, de csak helyszínen kifizetettet, ez esetben viszont rárakodik +10-40% késedelmi díj, amit saját zsebből kell állnod pl. 600euró esetén ez már elég jelentős érvágást jelent!


Utazásra csak a legolcsóbbat fogadják el, a számlákkal átlag 4, de akár 2 éves huzavona is van, munkatársam 90e-es költségét 2016 óta még nem fizették ki, de ígéret az van rá :)

Szomszéd irodában levőnek azért dobták vissza, mert nem készített elég fényképet magáról a konferencián, a számlákat azért is visszadobják, ha külföldön nem magyarul töltötte ki az igénybe vett külföldi szolgáltató, autópálya matricákkal dettó ez van.

Utazást intéznek, de gyakran későbbi indulási időponttal, mint maga a konferencia... kiutazol saját költségen előbb, fizeted magadnak az extra napot, majd a nyakadba várják az általuk intézett utazás költségeit is. Kell ez nekem???


Szállásból csak a legolcsóbb lehet, ha találnak neked 8 emberes munkásszállót, akkor azt! A távolság nem számít, haveromnak 170km-re találtak szállást a konferencia helyszínétől, de az ingázást saját zsebből kéne megoldania, olcsóbbra jött ki neki a saját szoba bérlése a közeli kollégiumban, 100m-re a helyszíntől. Viszont a másik szállást is kifizetették vele, mert nem vette igénybe!


Akivel egy irodában vagyok ő Svájcba jutott ki így, fizették a 450 eurós regisztrációját, ráfizetett 100-at a helyszínen, fizette az utazást, szállást, étkezést...

380e-be került neki a 4 nap, majd jött a következő szembeköpés, levontak neki 3 szabadnapot a konferencia miatt.


Mi egész évben azon törjük a fejünket, hogyan lehetne minél olcsóbban megúszni egy hazai értéktelen, kamu konferencián való részvétellel, ahol esetleg meg sem kell jelenni és max 1-2 napnyi szabink bánja, amit azért levonnak.

Idén szerencsénk volt, a közelben adódott egy lehetőség és fejenként 10 000Ft-ból megúsztuk, beregisztráltunk ami előadónak 30e, résztvevőnek 5e, az előadót befizettük ebédre 5e, volt egy plakátunk és mind a hatan letudtuk ezt a borzalmas kötelességet, én a helyszíni regisztráció után sarkon fordultam és hazajöttem :)

2018. okt. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Mernokkent van evi ket lehetosegem altalam valasztott konferenciara menni. Fizetik a belepot, utazast, repulo es utana taxi a hotelba es vissza, varostol fuggoen vagy ingyen tomegkozlekedest berlet (pl. Stockholmban) vagy taxit (new york), szallas 4-5 csillagos hotelben, etkezest. Ha 1-2 nappal tovabb akarok maradni csak az etkezest es a plusz utazast kell allnom, a hotel koltsegeit allja a ceg.

Amit nem all az az esetleges plusz kiadasok, ajandekok, belepok muzeumba, illetve a bulizas koltsegei. (Bar ugy sok helyen a konferencia-belepoben van ilyen mar.)

Es munkanapnak szamoljak, viszont nem jar emelt munkaber ra. (Pontosabban jar, de ugy szamolnak el, hogy inkabb levonjak az osszes koltsegbol.)


Alapvetoen mindent kifizetnek elore, csak azokat kell kint kifizetnem, amik ad hoc jelleggel jonnek. (Pl. taxi)

2018. okt. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 jó tré helyen dolgozol, előző melómban ksptunk egy céges hitelkártyát, leadtuk a számlákat azt csá
2018. okt. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igazad lehet, egyetemi tanárként sajnos ezzel kell szembesülnünk!
2018. okt. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Gratulálok" a lehúzóknaknak!! - tök mindegy, ki mit válaszol, mindenki egyformán 59 %-os, a kérdező meg találja ki, melyik a hasznos válasz :-(

Pedig szerintem mindegyik.

2018. okt. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 úgy érzem az oktatási rendszerünk már nem süllyedhet mélyebbre...pedig gondolkoztam rajta, hogy keresek valami fősulit vagy egyetemet és óraadó leszek jövőre, de ha ilyen állapotok vannak a rendes dolgozókkal kapcsolatban, gondolom, akkor számlát se fizetnék időben.
2018. okt. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TappancsMancs ***** válasza:

Alapvetően más a kettő. Üzleti útra igazgatók és felsővezetők illetve az őket kísérő szakemberek akik a gyártási stb. részleteket jobban ismerik. A tárgyalások beszállításokról, partnerségről és bármiről folynak.


A konferencia pedig továbbképzés, egy vagy több napos előadásokból áll. Bármilyen szakterület lehet ahol a cég ismeretbővítést szeretne. Hallottam már gyári operátorokról is Németországba mentek képzésre, az persze nem konferencia volt.

2018. okt. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!