Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben a nagyon pörgő gazdaságb...

Ebben a nagyon pörgő gazdaságban, hatalmas munkanélküliségben lehet vinni valamire? (Budapest)

Figyelt kérdés

Kérlek, ne nagyon ekézzetek, fogalmatok sincs, honnan és merre tartok, ki vagyok, mennyit tanultam, amibe belekezdek, abba mennyi energiát teszek bele és hogyan telik pl. egy vasárnapom, amikor épp nem családozok...


Szóval vannak a kétkezi szakmák (főleg férfiak, és azt is középsulitól kell tanulni, gimisek kapásból hátrányban), pedagógus, egészségügy, mérnökök egy része és szoftverfejlesztő.


Nos, akiknek nem a fentiek egyikéhez kapcsolódó végzettsége van, az alacsony fizetésért (tény, a fentiek közül is némelyiknek alacsony, nem tagadom!!) végez többnyire sz.r helyen unalmasnál unalmasabb, agyat, elmét, kreativitást nem igénylő, nem változatos biorobot irodai, kasszás v. szalag melletti munkát, amik egy részét talán még azért nem automatizálták, hogy a magunkfajta se haljon éhen. De mi pl. néha a saját munkánk automatizálását teszteljük.


Én pl. gondolkozom a szoftverfejlesztő munkán, szerintem érdekelne is. El kellene végeznem egy jobb, esti egyetemet. A jelenlegi munkám mellett képtelenség. Részmunkaidő kellene (mit eszek? haveri programokra, a szakadt helyett új ruhára pénz, erre már nem is gondolok), de még részmunkaidő mellett is irtózatosan de nehéz: munka, órák, tanulás a zh-kra, otthon önálló programozás-tanulás, alvás, család, barátok, én-idő, sport, háztartás, hogy ne legyenek bogarak a lakásban. Jó, valakinek menne, nekem ennek a tizede is sok.


Szóval komolyan gondoljátok, hogy ki lehet törni?


2018. okt. 7. 15:59
 1/9 A kérdező kommentje:

* Munkaerőhiány.


Hulla fáradt vagyok, egész nap házimunkáztam, tanultam és sírtam. Még van hátra tanulás.

Úgyhogy bocsi. :S

Tudom, ezzel most az egész kérdést félreviszem.

2018. okt. 7. 16:21
 2/9 anonim ***** válasza:
19%

Lehet.

De vajon érdemes-e?

2018. okt. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mit érdemes-e?
2018. okt. 7. 16:38
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Vinni valamire. Érdemes-e olyan árat fizetni a "sikerért".

Ha visszakérdezel, hogy milyen árat, akkor gyökér vagy.

2018. okt. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Milyen hatalmas munkanélküliségben?


Egyébként lehet.

2018. okt. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

# 5


Igazad van, de első kommentemet lásd!!!


Amúgy valószínűleg freud-i elírás.

Én munkanélküliségnek érzem meg, ami itt megy.


Fél órája rákerestem a sima admin állásokra a fővárosban és nem volt hova beküldjem az önéletrajzom.

2018. okt. 7. 16:49
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Hat siman ki lehet. Ha ertelmds vagy...majd rajossz hogy csomo szakma expertnek mondott resze valojaban nem is tud annyira sokkal tibbet mint te...inkabb csak el kell magad adni. Meg gyomir kell hozza , tortetni kell es persze azdrt tudas is.


Hogy megeri e? Ha netto 5 700 korul keresel es mem sajat cegedben vagy biztos lehetsz benne hogy egy meg kevesebb idod lesz...penzed viszont lesz vmennyi. Ez higy megeri e? Ezt mindenkinek sajat maga kell eldontenie...

2018. okt. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát nem a pénz a lényeg.

De 9 órát töltök a munkahelyemen, jó, máshol 8,5-et töltenek vagy 10-11-et...


Nem mindegy, hogy este 5-ig rosszul vagyok-e.

2018. okt. 7. 17:15
 9/9 anonim ***** válasza:
29%

Erre csak azt tudom mondani, hogy ha akarsz, kitörsz. És most ezen fel fogsz háborodni, hogy hogyan, de te írtad, hogy nem ismerünk, így nem tudom megmondani.

Az biztos hogy nem egy, nem kettő ember, hanem milliók, tízmilliók törtek ki az alacsony életszínvonalból Magyarországtól Kínáig. Szóval nem lehetetlen.


Másik meg - ha programozni akarsz, fölösleges az egyetem. Főleg hogy nem is tudod, szeretnéd-e. Menj el eg rövidebb alapozókurzusra (ne egyből ilyen Greenfoxra, vannak rövidebbek, olcsóbbak is), és utána magadnak tanulj - annyi de annyi anyag van fenn a neten, a legtöbb jelenlegi programozó is ott tartja frissen a tudását.

2018. okt. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!