Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy diploás ápoló nem is...

Egy diploás ápoló nem is számít értelmiséginek? Egy lenézendő karrier az övé?

Figyelt kérdés

Nekem meg van a magam véleménywe, most az érdekelne, hogy a közvélemény valóban úgy gondolja e, ahogyan azt a kérdésben írtam...

Kb. olyan a megbecsültsége mintha valaki takarítana a tescoban?


2018. okt. 9. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Nem tapasztaltam, hogy bárki lenézné az ápolókat akár diplomások akár nem.
2018. okt. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Édesanyám diplomás ápolónő, eszembe nem jutott ilyen, hogy lenéznék. Mindenki hozzá szaladgál a problémáival (komolyabbakkal) és nagyon szívesen segít is, amiben tud.

Az tény, hogy kemény munka, és sok olyat kell megtenni, amihez másnak nem lenne gyomra - ezért viszont inkább tiszteletet és megbecsülést érdemel. Az is tény, hogy bár az orvosok nagy része végtelenül kedves és partnerként kezeli, azért akad egy-egy beképzelt tahó, aki emberszámba sem veszi, de persze senki mást sem.


Értelmiséginek viszont egyáltalán nem nevezném, a kettőnek egymáshoz semmi köze: "Magas (felsőfokú) iskolai végzettsége van; hivatásszerűen és rendszeresen részt vesz a társadalom (állam, gazdaság) irányításában és szervezésében; az információs anyag birtokában és annak mobilizálásával biztosítja a termelés műszaki-technikai fejlődését; a korábbi társadalmak által felhalmozott szellemi értékeket közvetíti; a tudomány, a művészetek stb. területein önálló alkotótevékenységet fejt ki, új értékeket hoz létre.".


A felsőfokú végzettséget leszámítva semmi nem teljesül. Ettől függetlenül lehet művelt és értelmes egy ápoló, meg egy büdös paraszt is.

2018. okt. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

A közvélemény szerint értelmiségi.

Karriert viszont nemcsak értelmiségiek csinálhatnak és az értelmiségiek sem csinálnak mind karriert.

A megbecsültsége sem azon múlik, hogy diplomás ápoló-e.

Rokonságban, közeli ismerősök között van több ápolónő, diplomás is, diploma nélküli is, de a megbecsültségüket nem a diplomájuk megléte határozza meg.

Van olyan közöttük, aki diplomás és tényleg megbecsült mind a munkatársai, mind a betegek között és van olyan diplomás, akit nemcsak hogy nem becsülnek, de inkább utálják és lenézik: nagyképű, mindent mindenkinél jobban tud (szerinte), mindenkire rá akarja erőszakolni az akaratát, elvárja, hogy felnézzenek rá és szolgamód teljesítsék a kívánságait, de azonnal.

2018. okt. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
12%

Örülök az itteni válaszoknak,de az en tapasztalatom nem ez,hanem,hogy közalkalmazottnak lenni luzerség...

Dolgoztam multiba,ahol kb copy-paste szintü munkám volt,egy hangzatos pozi mögé rejtve.Mindenki fú,wow,el volt ájulva,micsoda karrier lesz ebböl.

Elmentem egészségügybe laborba dolgozni( kevesebb penzért mert ezt szerettem volna csinálni) azonnal (le)sajnálni valo luzer lettem.Ráadasul e.ü-be az a tapasztalatom,hogy mindenkit lenéznek aki nem orvos(hiába diplomás).

2018. okt. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én bazira megbecsülöm az ápolókat, köszi hogy vállaljátok ezt a hivatást, még úgy is, hogy dicső kormányunk k*rvára nem becsüli meg
2018. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!