Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem jár nekem a garantál...

Miért nem jár nekem a garantált bérminimumot?

Figyelt kérdés
Csak mert azt ha jól tudom, már középfokú végzettségtől járna. Nekem pedig felsőfokú végzettségem van, főiskolai diploma. Igaz egyelőre csak oklevél formájában, mert a nyelvvizsgám csak félig van kész. Az új munkahelyemen azonban csak minimálbért kapok. Pedig a felsőfokú végzettségemnek megfelelő munkahelyen helyezkedtem el. Média szakon végeztem és most egy online portálnál dolgozok. Egyelőre még nem akarok ott helyben rákérdezni, mert csak másfél hónapja vagyok ott... Azért is itt tettem fel ezt a kérdést. A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

2018. okt. 9. 18:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

"Igaz egyelőre csak oklevél formájában, mert a nyelvvizsgám csak félig van kész" -ezért

nincs diplomád

2018. okt. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De attól még a középfokú végzettségem ugyanúgy megvan. És a garantált bérminimum. középfogú végzettségtől jár, nem felsőfokútól.
2018. okt. 9. 18:34
 3/15 anonim ***** válasza:
18%

A munkáltatódnak nem esik jól kifizetni, mondván, ha lázadozol és nem éred be ennyivel, van másik 100 a helyedre. Ha pedig bírósághoz fordulnál, az ügyvédje megesz reggelire. A vadkapitalizmus így működik: akinek senki nem védi az érdekeit, az szabad préda, bármit meg lehet vele tenni, mert úgyse fog senki melléállni.

Ők pedig meg is teszik azt a bármit.

2018. okt. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%
Fel kell mondani és új helyet keresni
2018. okt. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

“A garantált bérminimumot nem lehet megkapni, a garantált bérminimumot megszerzi az ember.”

Jock Ewing Bobbynak - Dallas

2018. okt. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

"Amennyiben viszont a munkakörben a munkavállalónak garantált bérminimum jár, de a munkáltató ezt nem biztosítja, úgy a munkavállalónak jeleznie kell a munkáltató felé ezt a problémát. Ha erre nem reagál a munkáltató érdemben, úgy munkaügyi pert lehet csinálni az ügyből, mellyel érvényesíthető az elmaradt munkabér iránti igény, három éves elévülési idővel.


Megoldás lehet még, ha a munkavállaló jelzi ezt a problémát a munkaügyi hatóság felé is."

[link]

Az sokat elárul, hogy elvállaltad a munkát, miközben tudtad, hogy minimálbért fizetnek. Még egy gyári betanított munkás is többet kap annál. Szerintm a munkaügyis troll vagy.

2018. okt. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Súlyos tévedés azt hinni, hogy azért önmagában jár a bérminimum, mert valakinek van valamiféle középfokú végzettsége. Ez a munkakörtől is függ.
2018. okt. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha a munkakor betoltesehez elvaras a vegzettseg, akkor kell a berminimumot fizetni. Valoszinuleg olyan munkad lett, ami nincs vegzettseghez kotve.
2018. okt. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha a munkakör betöltése megkívánja a szakirányú végzettséget, akkor jár a bérminimum. Amíg nincs nyelvvizsgád, akkor diplomád sincs.
2018. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

"Miért nem jár nekem a garantált bérminimumot?"

Kérted?

Volt felvételi elbeszélgetés vagy mi.

Még a "gyári munkás"tól is megkérdezik a bérigényt.


"Egyelőre még nem akarok ott helyben rákérdezni,"

Ezt a szerződés aláirása előtt kellett volna kérdezni.


(Hm... eszembe jutott egy régi munkahelyi történetem.

Béremelés volt a téma.

A főnök utolsó mondata (felmondás előtt): Járni jár, csak nem jut.

Megköszöntem a több éves munkalehetőséget és kisétáltam.)

2018. okt. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!