Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan, aki próbaidő...

Van itt olyan, aki próbaidő alatt felmondott munkahelyén? A következő munkahely állásinterjúján mit mondtatok? Miért mondtatok fel ilyen rövid idő alatt?

Figyelt kérdés

Munkahelyet váltottam, 2 hét múlva lejár a próbaidőm, de nem tetszik a munkahely. Se a munkakör. Nem erre számítottam egyáltalán. Ha ezeket elárulom, azzal nem magam alatt vágom a fát az állásinterjún?

Félek, hogy az jön le, hogy nem tudok megmaradni egy munkahelyen se stb. Bár az első helyemen 3 évig ott voltam, ez a 2. munkahelyem.


2018. okt. 25. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt hogy nem azt kaptad amit ők ígértek munka, és fizetés terén. Ez épp elég indok arra hogy válts helyet.
2018. okt. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért van a próbaidő, hogy egyrészt beletanulj a leendő feladataidba, illetve megtudd, hogy képes vagy ellátni azokat és / vagy akarod-e egyáltalán csinálni.

Szóval nem kell semmit mondanod az új munkahelyeden. Nem is muszáj megemlítened, hogy volt egy olyan hely ahol csak próbaidőn voltál. Ha mindenképpen elmondod vagy rákérdeznek, akkor annyi a válasz, hogy nem tetszett, nem azt kaptad amit vártál, nem érezted jól magad stb.

2018. okt. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ebben semmi szégyellni való. Nyugodtan mond el hogy nem erre számítottál, és ergó a próbaidő az pont ere van hogy bármikor indoklás nélkül felmondhatsz.

Nem hiszem hogy ezzel visszatetsző lennél.

2018. okt. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
De akár ki is hagyhatod az önéletrajzodból. Én a korábbi munkahelyeimen évekig dolgoztam, aztán az utolsónál megszűnt a projekt és el kellett jönnöm. Másnaptól volt is új, de réjöttem, hogy nagyon nem nekem való, így két hét után felmondtam. Lassan egy hónapja vagyok munkanélküli, voltam azóta néhány interjún, sehol nem említettem meg, hogy volt egy 2 hetes munkaviszonyom is, csak az elmúlt években elért eredményeimet. Pont azért, amit te is írsz, nehogy azt gondolják, majd itt is felmondok azonnal. Persze ha felvesznek, látni fogja a HR, de akkor már nem is lesz titok.
2018. okt. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elsővel egyetértek.

Egyébként első munkahelyeden viszonylag sokáig voltál, msodik nem jött be, na bumm. Biztos komoly oka van amiért nem érdemes maradnod, de az első válaszoló megfogalmazása korrekt. Biztos nem kötnek beléd.

2018. okt. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kettőször mondtam fel próbaidő alatt. A következő munkahelyen elmondtam hogy mi volt ezeknek a felmondásoknak az oka (1. túlóra nem kifizetése, pedig megálapodtunk hogy kifizetik + munkakörülmények, melyek csak folyamatában derültek ki, 2. szintén a munkakörülmények amik folyamatában derültek ki, plusz a leendő cégtől jobb ajánlat, komolyabb munkakörben).

Ha 2-3 hetes próbálkozásod volt, nem kell beleírni önéletrajzba, szóban interjún érdemes megemlíteni, de közel 3 hónapot illik beleírni, úgy is látni fogják a kilépő papírjaidat.

Nem fog ebből egy normális munkáltató problémát csinálni, illetve nem indulsz hátránnyal az állás betöltéséhez másokkal szemben. Aki ebbe beleköt, annál nem is érdemes dolgozni.

2018. okt. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!