Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyenkor a munkáltató a hibás...

Ilyenkor a munkáltató a hibás vagy én?

Figyelt kérdés
Egyszerűsített foglalkoztatásban dolgozom és ma reggel hívott a főnököm hogy miért nem mentem dolgozni, holott mindig kapunk beosztást csak a novemberit meg nem kaptuk meg azt mondta hív mikor kell mennünk de engem nem hívott, annak ellenére hogy ő azt állítja szólt, viszont én elutaztam a családommal 2 napra. Azt mondta mindenképp érjek be ma. Ilyenkor mit tudnék tenni? Félek ki fog rúgni
2018. nov. 2. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
azonnal ugrasz dolgozni
2018. nov. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos mire hazaerek már rég be is zár
2018. nov. 2. 12:00
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Akkor elmondod neki, hogy elutaztál a családdal és hiába indulsz el azonnal, akkor sem érsz oda.
2018. nov. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

A beosztást egy héttel előbb át kell adni a dolgozónak. Ha ez nem történt meg ő hibázott.


Bár azért életszerű lett volna, hogy mielőtt jól elutazol felhívod, hogy helló főnök, nem kaptam beosztást, át tudnád küldeni?

2018. nov. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Honnét rúg ki?

Nincs munkaviszonyod.


Egyébként mióta dolgozol így nála?

2018. nov. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Efo-ban csak arra a napra van munkaviszonyod, amire bejelent. Viszont ha azt akarja, hogy dolgozz szóljon előre. Ilyen esetekben általában le szoktak ülni megbeszélni a dolgokat.
2018. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19%
Ha 4 munkanappal a munkavégzés előtt közös megegyezéssel 50%-os pótlék fejében hívhat be dolgozni. De itt a hangsúly a közös megegyezésen van, ha azt mondod hogy nem akkor nem. Az más kérdés hogy mivel nincs rendes munkaviszonyod így kvázi megteheti indoklás nélkül, hogy többet nem hív dolgozni. De ilyenkor amikor ekkora a munkaerőhiány, nem biztos hogy meg is meri tenni.
2018. nov. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%

Egyszerűsített foglalkoztatás = alkalmi munka.

Van munkaszerződésed, hogy x ideig foglalkoztat? Nyilván nincs.


Az egyszerűsített foglalkoztatás nem számít a klasszikus értelemben munkaviszonynak: nincs betegállomány/táppénz, nincs szabadság, stb.

Napi bejelentés van.


Sőt, a TB-t is Neked kell fizetni, havi 7.300 ft körül.

Kirúgni nem tud, mivel nincs klasszikus értelemben vett munkaviszonyod - max azt tudja mondani, hogy kösz, ezentúl nem kell jönni.

Egyszerűsített foglalkoztatásban felmondási idő sincs.


Mivel elutaztál a családoddal, már semmit nem tudsz tenni - max megpróbáljátok egymás közt normálisan megbeszélni a dolgot.

2018. nov. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!