Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bérügyintézőnek készülök,...

Bérügyintézőnek készülök, milyen előnyökre tehtek szert?

Figyelt kérdés

Teljesen pályakezdő vagyok (még nem dolgoztam sehol), így mivel munkatapasztalatom nincs ezért gondoltam, hogy kellene előnyökre szert tennem ezen kívül.


Itt ebbe a szakmába mi lehet?


Gondoltam pl ilyenre, hogy:

1, az excelt, accesst jó ha megtanulom kezelni?

2, bérprogramok/könyvelőprogramok demo változatát telepítem és ismerkedek vele


valami más ami esetleg előny lehet és elsajátíthatok -akár magamtól akár tanfolyamon belül- van még?



2018. nov. 8. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Excel jó lehet, de nem kell nagyon komoly dolgokra gondolni, nálunk fkeres, vkeres, ha függvény, szumha, feltételes formázás, pivot tábla elég.


Bérprogramok közül NexON, Babér, Maxoft, SAP gyakoribb, én NexON-nal dolgozom, viszont ha nem ismered a programot, az nem szokott nagy hátrányt jelenteni, ha minden más megvan. (Nem is nagyon érhető el próbaverziók, az a baj.) Én világéletemben NexON-nal dolgoztam, a sulit is ott végeztem, és sok álláshirdetésben találkozom vele, így programban ezt ajánlom.


Angolra gyúrj rá, szakmához nem kell általában, de a cégek szeretik, ha jól beszéled.


A TB tudás/képesítés sok helyen fontos, azt mindenképp csináld meg!


Bér, TB képzés tekintetében, ha budapesti vagy, Barabás Mikiék a legjobb oktatók, de én pl. a NexON és a BGE közös képzését végeztem el, itt Józsáné Maczkó Gabriella nagyon jó szakember és előadó és a NexON ismeret miatt lehet előny, de a másik oktató szakmai tudása és stílusa hagy némi kívánni valót maga után és a TB képzés sem túl erős.


A munka törvénykönyvét ismerd, legyen magabiztos és naprakész az elméleti tudásod! Emellett olvasgasd a TB-t és a Ptk-t, kezdetben ez a három törvénykönyv elég. Ajánlom még a HVG Munkajog és TB különszámait megvételre, sok érdekesség található benne!


És a legfontosabb: lelkesedj a szakmádért, mert a lelkesedés pályakezdőként még elég lehet, hogy ne azt nézzék, mit nem tudsz, hanem azt, hogy mit szeretnél tudni. És ezt a szakmát hosszú távon csak kellő lelkesedéssel lehet csinálni. :)


Multinál próbálkozz, ott könnyebben felvesznek pályakezdőket és gyorsan jó alapot szerezhetsz. Ha gyorsnak találnád, akkor utána a kisebb könyvelőirodákat javaslom, de csak olyat, ahol van rangidős bérszámfejtő, akitől tanulhatsz.


Sok sikert a szakmában! :)

2018. nov. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia kedves első válaszoló!


Előszöris nagyon szépen köszönöm a válaszod, úgy vélem sokat fog segíteni nekem, hogy milyen irányba induljak el (saját magam fejlesztése terén).


Annyit kifelejtettem a kérdésemből, hogy jelenleg Vállalkozási és Bérügyintéző Okj-re járok.

Ez év végén öt vizsgát kell tennem (3 gépi, 2 írásbeli) és tanulunk Tb-t is.

A vizsgáim:

Pénzforgalmi nyilvántartások vezetése (gépi)

Elektronikus bevallás (gépi)

Bérszámfejtési feladat (gépi)

Társadalombiztosítási szakfeladatok (írásbeli)

Bérügyi szakfeladatok (írásbeli)

Gondolom az én esetemben, az utolsó háromra kell nagyon rágyúrni, hogy az jó legyen.


Az merült fel bennem kérdésként, hogy ez a Tb vizsga elég lesz-e?


Nem Budapesti vagyok, hanem Borsodi, ez lehet egy kicsit nehezíti majd az elhelyezkedésem, de bízok a legjobbakban. :)


Rendben a törvényeket tanulmányozni fogom, és a HVG különszámát is beszerzem, egy remek és hasznos ötlet/időtöltés! :)


A lelkesedés szerintem meg van bennem, igazából azért döntöttem e szakma mellett, mert:

a dolgozók bérét mindenhol le kell fejteni, meg ilyesmi... úgyhogy valahova csak felvesznek :)

Illetve én már nagyon szeretnék dolgozni, pénzt keresni és a sajátomból megélni, meg segíteni (pénzileg is) anyukámnak a háztartás vezetésében. Úgyhogy alig várom, hogy sikeres vizsgát tegyek, és kilépjek a munka világába!


Az utolsó tanácsodat is megfogadom.


Egyedül az angollal van bajom...

Ugyanis én nyelvi előkészítős osztályba jártam, így feltételezhető lenne, hogy elég jól tudok angolul ám ez nagyon nem így van. Jó van egy középszintű érettségim 77%-al, de most októberben érettségiztem emelt szinten angolból hát nem lesz jó eredménye... ráadásul a szóbeli meg lehet bukta is.

így mivel már elég sok energiát és időt rászántam a nyelv tanulására -semmi eredménnyel- ezért megfogadtam, hogy erre többet nem áldozok. Hamarabb veszem rá magam egy másik szakma tanulására mint, hogy én mégegyszer nyelvet tanuljak.

Egyszerűen nincs nyelvérzékem, a beszédem (már ha egyáltalán megszólalok) meg pokoli... :(


Még szerencse, hogy ehhez a szakmához nem igazán kell, csak kerüljek be!


Meg azt gondolom, hogy ahhoz, hogy valaki sikeres tudjon lenni abban amiben akar, el kell engednie bizonyos dolgokat amiket nem tud annyira, hiába próbálkozott már régóta vele. És fókuszálni kell arra ami a célod felé visz, ami nálam ez lesz:

excel alap, tb tudás, törvények ismerete, HVG, lelkesedés! :)


Köszönöm szépen mégegyszer a választ, igazán hálás vagyok érte, majd ha esetleg lesz kérdésem a későbbiek folyamán -ha nem gond- írhatok neked privátban?

2018. nov. 10. 13:47
 3/7 A kérdező kommentje:
javítás: 2019 májusában lesz az írásbeli és persze szóbeli is van valamikor 2019 júniusban
2018. nov. 10. 13:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, örülök, hogy hasznosnak találtad. :) Az angol tényleg csak azért kéne, mert a cégek szeretik. Nálunk pl annyira kell, hogy be tudj mutatkozni a cégvezetőnek felvétel után, illetve az interjún volt szükséges. De itt a bérügyintézők 80%-a nem beszél angolul, vagy csak alap szavakat tud. Meg van lőve a cégvezetés, de mit csináljanak, a szakmában jók vagyunk.


Modulokban az utolsó négyre állj rá, a bevallás is nagyon fontos, de a képzésen csak nagyon alap bevallást fogsz tudni megcsinálni. Viszont az életben a bevallás és az önellenőrzés nagyon szívatós tud lenni, én jelentkeztem olyan helyre, ahol azt mondták, kb egész hónapban csak önellenőrzéseket kell csinálnom, ennyi lenne a dolgom. Persze ez attól függ, hová vesznek fel, én az első 3 évben nem csináltam önellenőrzéseket, pedig 40 céget vittem, most meg egy cégem van, de ezt minden hónapban kell önellenőrizni.


TB tudást is igazán a gyakorlatban lehet elsajátítani, de ha számolni tudsz, az már jó. Fontos, hogy csak TB-s képesítéssel számolhatsz táppénzt, nélküle nem. Barabás Miklósék TB kalauzából elvileg nagyon jól fel lehet készülni. Még én se vettem meg, de mindenki ajánlja ezt a könyvet, úgyhogy tervben van nekem is.


Az indokaid nagyon jók a szakmaválasztásra, én még egyet hozzátennék: Pályakezdő vagy, tehát a legideálisabb célpontja a munkáltatóknak, hogy kihasználjanak, amennyire csak tudnak. Mert a világ ilyen. De te a legjobb szakmát választottad, hogy felvértezd magad ellenük, úgyhogy, ha csak azt tanulod meg, milyen jogaid vannak az életben és a munka világában, már nem volt hiába a képzés. Pl. tuti nem fogsz bedőlni, ha fizetetlen próbanapra hívnak be dolgozni.

2018. nov. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És nyugodtan írj privátban, ha kérdésed van! :)
2018. nov. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindent! :)
2018. nov. 15. 08:00
 7/7 anonim válasza:

Kedves Kérdező! Érdeklődnék,ha még nézed az oldalt....

Gondolom,mióta kiírtad a kérdést,azóta már sikeresen levizsgáztál! Engem érdekelne,h sikerült azóta elhelyezkedned?

Most készülök egy ilyen tanfolyamra,és kb.olyan lelkes vagyok,mint te.

És azt megkérdezhetem,milyen a fizetésed kezdőként? Köszi,ha válaszolsz!

2019. dec. 6. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!