Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidős felmondásnál a...

Próbaidős felmondásnál a pénzem még aznap vagy 5 napon belül kell megkapnom?

Figyelt kérdés
Ha próbaidős lévén felmondok, akkor az azonnali hatályú. A pénzem még aznap oda kell adják vagy felmondás + 5 nap múlva?
2018. nov. 15. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó munkában töltött naptól számítva 5 MUNKANAP-on belül kell megkapnod a fizetést és a kilépő papírokat.
2018. nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tehát akkor. múlt hét csüt volt az utolsó nap + 5 munkanap akkor ma és nem holnap meg nem jövő héten, MA meg kell kapjam?
2018. nov. 15. 11:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen ma meg kell kapjad.
2018. nov. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

na csak azért mert közölték velem a főnök a héten nincs benn vagyis ne is számítsak a héten a pénzre majd tán hétfőn.



??? az még egy dolog hogy hazdunak hogy nincs benn (láttam bemenni az épületbe....) de akkor jogsértően is járnak el, ha nem kapok ma pénzt?


(és költői kérdésem is van: ha jogsértően járnak el, akkor mi fog történni ? Semmi...)

2018. nov. 15. 11:08
 5/11 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, gyakorlatilag sok helyen nem veszik komolyan és 3-5-10 nappal később küldik.

Nekem pl. nov. 5-én szűnt meg a munkaviszonyom, de még nem érkezett meg a pénz (az a pár nap) és a kilépő papírok. Az októberi fizetést megkaptam időben.

2018. nov. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"ha jogsértően járnak el, akkor mi fog történni"


Így van, semmi.


Akkor fog történni valami, ha teszel panaszt a munkaügyi hatóságnál. Valamint akkor, ha nem teszel semmit, de egy munkaügyi ellenőrzés alkalmával kiderül, hogy nem tartották a határidőt, és mondjuk megbüntetik a céget.


De ez már Téged nem érint.

2018. nov. 16. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

És ha jelentem és megbüntetik a céget az nekem miért jó? a cégnek ki kell fizetnie mondjuk 100E bírságot (mondjuk) és ??? És az nekem jó? Az az én zsebemben landol? Nem.

AKkor az nekem miért jó?

Hogy szereztem egy haragost egy életre akivel egyénkétn akármikor összefuthatok majd máskor később?

2018. nov. 16. 08:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Senki nem írta azt, hogy Neked az jó.


Ha kéred, ha nem, egy ellenőrzés alkalmával, ha kibukik a dolog, a kérésed nélkül is büntetik a céget. Ennyi.

Ha a cég ezért Rád haragszik, hát Istenem, vannak még ostoba cégek a világon.

2018. nov. 17. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

És akkor minek jelentsem fel ha nekem ebből nemhogy zéró hasznom van de még haragosom is lezs belőle?


És másik kérdés a feljelentésen kívül mit tehetek? Mert itt szidnak hogy birka vagyok és nem teszek semmit. De MIT???

Mert egyet tehetek-feljelentés. Azt meg minek. Ld fenn. Hasznom belőle semmi, de károm az lehet hatalmas....

de akkor meg? Kuss és kész? Más marad?

2018. nov. 17. 09:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Jól van Balázska eddig bírtad, jó idő van, menj ki szépen játszani😀
2018. nov. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!