Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Köműves vagy CNC esztergályos...

Köműves vagy CNC esztergályos szakma jobb? Melyik a keresettebb?

Figyelt kérdés

2018. nov. 19. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Mind a kettővel relatíve jól lehet keresni. Egy 5 éves szakmai tapasztalattal bíró CNC marós Budapesten 2000-2500 ft nettó órabérben dolgozik. Értelem szerűen a ledolgozott munkaórák függvénye, hogy mennyit keres. Nettó 5-600 ezer ft elérhető. Érdekes technológiákkal találkozhatsz, könnyű fizikai, és könnyű szellemi munka 50-50%-os aránya.

A kőműves szakmunkás szintén Budapesten, megkeres napi nettó 20-25 eft bért. Általában szombaton is dolgoznak, és napi 10 órában. Itt is hasonló fizetés érhető el. De nehéz fizikai munkát kell végezni érte, valamint az építőiparban jellemző, hogy vagy egyáltalán, vagy minimálbérrel jelentenek be. A gépiparban kevésbé jellemző. Így én a CNC maróst előnyben részesítem.

2018. nov. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bár nem hiszem, hogy nagy különbség lenne bérezésben, de a kérdésben esztergályos volt, nem marós.
2018. nov. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akit CNC vezérlésű gépen alkalmaznak, tudnia kell dolgozni esztergán is, marón is. Nagyon nem különíteném el a kettőt, manapság a marás az alap, azért említettem azt (megszokásból). De igazad van, nem ugyan az a kettő.
2018. nov. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
CNC forgácsoló a megnevezése.
2018. nov. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!