Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy 39 éves, intelligens pasi...

Egy 39 éves, intelligens pasi mit keres egy összeszerelő üzemben a gyártósoron?

Figyelt kérdés

Első pillantásra azt hinné az ember hogy ő egy mérnök pedig egy összeszerelő operátor. De már ránézésre sem illik oda, túl intelligens a tekintete.


Amikor külföldi mérnökök érkeznek a gyártósorra, hozzá sosem kell tolmácsot küldeni, mert felsőfokon elmagyaráz bármit angolul.


Valami személyes karrierbeli kudarc lehet mögötte amiért nem jutott tovább egy gyártósornál?



2018. dec. 6. 10:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Vagy nem ebben méri a sikert. Nem a beosztásától/fizetésétől érzi, hogy sikeres. De sok más oka is lehet.
2018. dec. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De akkor is olyan furcsa. Nem tudom máshogy mondani de nem illik a "képbe". :-)
2018. dec. 6. 11:10
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

" vesztes pasi " a keresőszavak között...


Nos, nemrég olvastam egy cikket komoly piaci oldalon, hogy egy multi középvezetője inkább felállt a székéből, mert elege volt a stresszből és még sok minden másból és elment Ausztriába a repülőtérre csomagokat pakolni.


Ugyanis vannak emberek (általában az intelligensebbje), akik tudják, hogy nem attól lesznek "valakik", ha BMW-vel járnak, stb. - mert Ő csomagpakolóként is ugyanaz az ember. Nem kell semmi kudarcot képzelni mögé - egyszerűen megfizethetetlen, hogy hazamegy az ember a munkahelyéről és leteszi a munkát, nem kell agyalnia azon, hogy mit hogy adjon elő az értekezleten, nem kell stresszelnie, nem kell éjjel 2-kor is elérhetőnek lennie, stb.

Ismerek olyan takarítót, aki pl. spanyol középfokú nyelvvizsgával, + mindenféle végzettséggel takarít - mert épp abból lehet megélni.

És azt gondolom, nem mondok valami különöset, ha azt állítom, hogy ez az ország TELE VAN olyan emberekkel, akik nem a helyükön vannak: sokkal jobb sorsra lennének érdemesek, több a tudásuk, mint amennyire szükség van a munkájukban. Amikor a tanár taxis lesz, a diplomás letagadja a diplomáját, hogy el tudjon helyezkedni, stb.

2018. dec. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Ja, és lemaradt, hogy csomagpakolóként ugyanannyit keres, mint itthon középvezetőként :-)
2018. dec. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

3, konkrét példám:


Előző melóhelyemen volt egy sofőr srác. Bármihez hozzá tudott szólni, a fogorvosnővel szakmai dolgokat épp úgy megdumált, mint a karbantartókkal a net bekötését, és mellette 2 perc alatt kitöltötte az 50 oldalas keresztrejtvényt. Neki nem volt érettségije, mert nem ment a matek.


A Westendben dolgoztam az üzemeltetésen, ott egy csomó őrnek diplomája és nyelvvizsgája volt! Még meteorológus is volt!


Válás. Egy válás, a gyerek a nőé, így a lakás is, a pali meg hiába tanár egy gimiben, az albi+gyerektartás nem megy egyszerre. Nem fizet, leülteti az exe. Priusszal kirúgják, és irány az utca.

2018. dec. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Mert egy háromműszakos rendben többet keres mint egy mérnök. Felsőfokú angol tudás a mai világban sem valami extra.
2018. dec. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%

Például én legutóbb kutató-fejlesztő mérnök voltam. Létrehoztam olyat amire másoknak fájt volna a foga a nagy karrier reményében, persze úgy hogy sem munkával, sem tőkével, sem máshogy a részét ki nem vette belőle.

És hogy mit keresek majd a trópusi paradicsomokban? Hát életteret tanyának, ahol legalább magamnak trópusi gyümölcsöt termelek és halat tudok fogni. Vagy tán jobb lenne egyik hazai vadkapitalistának újra állást vállalni? Már az is undorító amikor kutyaként morog amikor ingyen jött javakat lát kilátásban, mások munkájából. Még szép hogy inkább új életteret keresek a trópusokon ahol fűteni sem kell, mint hogy itthon az említett "gazt" termeljem a munkámmal. A gazból később is gaz lenne és nem haszonnövény.

2018. dec. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mérnökként kaptam nettó 124e-et, elmentem ismerősön keresztül gyártósorra 3 műszakban nettó 162e-ért.
2018. dec. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

Én sem értem,hogy neki,hogy hogy elég ez.

Lehet önbecsülése nulla,meg az énképe is sérült.

Erre van egy mondásom: ,,Olyan mintha egy M5-s BMW-ben ülnél és taposod a gázt de a kocsi 50-el megy max,hiába taposod a gázt két lábbal".

Ez pont ilyen sztori.

2018. dec. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mit keres? Jó eséllyel pénzt. :)


Na de komolyra fordítva a dolgot, nagyon sok oka lehet annak, hogy valaki teljesítményén/képességein alul vállal munkát, ami hirtelen eszembe jut:


- Előrelépési lehetőséget lát és csak a megfelelő időre/helyre vár hogy kicsit megmutassa az ottaniaknak, hogy miről is van szó valójában (esetleg nem akarja elkapkodni és egyelőre csak terepszemlét tart)

- Nem szereti ha okosabb, vagy vele egy szinten lévő emberek veszik körül (ez sokszor fordul elő olyanoknál akik önbizalomhiányosak és látniuk kell, hogy jobban másoknál)

- Más céljai vannak az életben és szándékosan olyan munkát vállal, ami mellett bőven van energiája és/vagy ideje a célját építgetni (ezt csinálom többek között én is, csak programozóként részmunkaidőben majdnem 1m-ért)

- Bőven van már vagyona és csak szeretne kicsit megtapasztalni ezt-azt, mielőtt visszavonul vagy másba kezd

- Ipari kém

- Egyszerűen nem érdekli a dolog és csak meg szeretne élni valamiből, amit szeret csinálni (vagy legalább nem kimondottan utál)

2018. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!