Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A cafeteria elvétele most...

A cafeteria elvétele most akkor bércsökkentés vagy nem? Vagy ez csak lovaglás a szavakon.

Figyelt kérdés

A munkahelyen áll a bál, jövő januártól elveszik a fizetés mellé adott havi cafit.

A cég szerint ez nem bércsökkentés mert a bér az amit havonta utalva „bérként“ kapunk pénzt, a cafi meg béren kívüli juttatás = nem bér. Tehát bércsökkentés nincs, mert a bér az marad.


De az emberek meg úgy vannak vele, ez csak lovaglás a szavakon, mert eddig kaptak 150 nettót (mondjuk) utalva + 20 cafit tehát 170-et vittek haza, januártól meg csak 150 visznek majd haza. Most hogy ezt minek hívják bérnek vagy béren kívülinek ők leszarják ők azt nézik mennyi van a bukszában. És ott havi 20-al kevesebb lesz.


Kinek van igaz? Szerintem nem kell itt jogászkodni ez csak játék a szavakkal , bércsökkentés van és kész.

A bukszában eddig 10 ft volt most meg csak 8 ft lesz. Ez a lényeg a többi csak szóvirág.


2018. dec. 9. 11:03
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

"ert eddig kaptak 150 nettót (mondjuk) "


Mondjuk! Csak példa volt.

2018. dec. 9. 11:53
 22/42 anonim ***** válasza:
Jajj de naív vagy, szerintem majd leépt bejelent titeteket 4 órás minimálbérre azt kapjátok majd napi n12-16 óra munkáért, természetesen hétvégén is:)
2018. dec. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
6 órások vagybunk jelenleg is. papíron.... a hétvégi munka meg hát csak annyit mondok a cég gyökér ódon kiadta a saját telephelyét hétvégére másik cégnek bérbe majd rájött neki is kéne, ámde GYÖKÉR módon tartós 5 éves a bérlet így még 4 évig nézni kell neki a másik céget így hétvégi műszak ugrott. bölcs vezetés...
2018. dec. 9. 12:02
 24/42 A kérdező kommentje:

"Jajj de naív vagy, szerintem majd leépt bejelent titeteket 4 órás minimálbérre azt kapjátok majd napi n12-16 óra munkáért, természetesen hétvégén is:)"


Ja és egyénként ez neked miért lenne jó? Erre vered otthon?

2018. dec. 9. 12:03
 25/42 A kérdező kommentje:
vagy csak jó szittyamagyar módra lehet örömködni hogy "heheh de rossz nekik heheheh dögöljön meg a szomszéd tehene..." am olyan retekmagyra gyökérmódra?
2018. dec. 9. 12:03
 26/42 anonim ***** válasza:
Asszem tudom melyik ceg pont most vettek kia mi telephelyunket, igy karqcsonykor meg szileszveszterjot is dolgoztok, asszem 20 oraban
2018. dec. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
96%

Pontosan miota irkalod ki a kerdeseidet kerdezo?


4 eve? Miota?

2018. dec. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

"is dolgoztok, asszem 20 oraban"


Ühüm. Ja. igaz hogy dec 21 és jan 2 között háváj van sehol senki, de mindegy.

2018. dec. 9. 12:36
 29/42 A kérdező kommentje:

"4 eve? Miota?"


Ehhez neked közöd?

2018. dec. 9. 12:37
 30/42 anonim ***** válasza:
53%

Téged meg mit érdekel a cafeteria, ha jól tudom, a területi közigazgatásban, így a munkaügyi központokban is már 1-2 éve elvették a cafeteriát :P


De akinek normális munkahelye van, annak megmarad, bár csak SZÉP kártyára lehet kérni.

Na bakker, hát majd leboltolom valami haverral aki nyaralni akar menni, hogy foglaljon szállást az én szálláshely zsebem terhére és adja ide nekem pénzben az árát. Ő ugyanott van ezzel is, és én is a pénzemhez jutok.

2018. dec. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!