Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állandó éjszakára jár műszakpó...

Állandó éjszakára jár műszakpótlék?

Figyelt kérdés
2 hnapos állandó éjszakai munakviszonyom volt, de erre a második hónapra nem adtak éjszakai pótlékot. Munkaszerződésemben az áll hogy az alapórbér ennyi és ennyi, ha nem járna akkor fix órabér szerepelne benne. Szerintetek? Októberre kaptam, és azt azzal magyarázták ki hogy elrontották. És hogy ő szerintük nem jár.
2018. dec. 11. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor jár, ha váltott műszakban dolgozol.
2018. dec. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen de a műszakpótlék és az éjszakai pótlék más nem, a kettő nem ugyanaz.,
2018. dec. 11. 22:23
 3/9 anonim ***** válasza:
HA benne van a szerzőfédedbe hogy jár akkor jár, ha nincs akkor nem, olvasd el
2018. dec. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerződésemben annyi van írva hogy alapórabér most nem irom le mennyi x ft. Ha nem járna akkor, az lenne írva hogy fix órabér nem?
2018. dec. 11. 22:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Kell hogy legyen egy resz benne a potlekokrol
2018. dec. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pedig nincsen, átolvastam az egészet.
2018. dec. 11. 22:31
 7/9 A kérdező kommentje:
Nincs olyan rész benne, de amikor le interjúztattak, akkor is azt modnták hogy pótlékkal együtt ennyi. És stb. Állandó éjszakára. Kihez lehet fordulni ez ügyben?
2018. dec. 11. 22:33
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Most műszakpótlék, vagy éjszakai pótlék?


Ha állandó éjszakás vagy, akkor szerintem nem jár műszakpótlék.

Az akkor járna, ha váltott műszakban dolgoznál, vagyis a munkaidő beosztásod "ugrálna". De Neked ez állandó.


Éjszakai pótlék a 22-06 óra közötti munkavégzésért viszont megillet.


Kihez fordulhatsz? Első körben a munkáltatóval kell egyeztetni, és meggyőzni őket, hogy jár. Második körben a kormányhivatalokban találod a munkaügyi hatóságokat. Ott kell panaszt tenni. Panaszon kívül tájékoztatást is kérhetsz, hogy mikor mi jár Neked, ha nem vagy benne biztos.

2018. dec. 12. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most már nem értem a kérdésed. Ha változó műszakban vagy, jár éjszakai pótlék. Ha nem, nem.
2018. dec. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!