Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most lesz az első munkahelyem,...

Most lesz az első munkahelyem, a cafeteria összeget én kell szétosszam? Mikre éri meg?

Figyelt kérdés

Nem dolgoztam még, új nekem ez az egész rendszer.

Valaki elmagyarázná nekem a lehetőségeim?


Köszönöm!


2018. dec. 13. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A cégnél kell érdeklődni a lehetőségekről.

Amúgy a cafeteria jövőre igencsak megváltozik, én több cégvezetővel beszéltem a napokban és még nem tudják, hogy lesz náluk jövőre.

2018. dec. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
62%

Háromféle lehetőség van cafeteria témakörben.

Az egyik, hogy a cég tojik rá magasról, nincs cafeteria. Ilyenkor neked semmi tennivalód nincs.

A másik, hogy van cafeteria, de azt a cég dönti el, hogy milyen módon adja ki. Mondjuk kifizeti készpénzben, esetleg vált Erzsébet-utalványt vagy feltölti SZÉP-kártyára. Ilyenkor sincs feladatod, azt már a cég eldöntötte, hogy fogja kiadni.

A harmadik, hogy a cég meghatároz neked egy havi bruttó cafeteria-keretet, amit úgy osztasz be, ahogy neked jó. Ez januártól nagyjából azt jelenti, hogy egy az egyben SZÉP-kártyára kéred, mert annak legalább egy adott összegig kedvezményes az adózása, minden más létező elem (kivéve az amúgy nem létező céges bölcsődét és óvodát) bérként adózik az első fillértől kezdve. De ha a cafeteria-rendszer úgy működne, ahogy kell neki, nem az újkori államosítást szolgálná, akkor a havi bruttó keretedet eloszthatnád több elem között, attól függően, mire van szükséged és mi éri meg. Arra kell figyelni, hogy a keret, amit kapsz, bruttó keret, tehát a közterhekkel emelt bruttó összeget kell elosztanod a cafeteriánál - de az erre szolgáló szoftverek és céges Excel-táblázatok általában okosak, meg tudják oldani a beosztást így is.

2018. dec. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!