Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 25-30 évesek! Mennyi félretett...

25-30 évesek! Mennyi félretett pénzetek van? Rendelkeztek e ingatlannal, autóval vagy más vagyontárgyakkal?

Figyelt kérdés

És hogy jutottatok ezekhez?

Én 20-25 éveim alatt egyetemre jártam 22 éves koromtól diákmelóztam, majd 25 évesen 1 évig diplomás munkát végeztem...

Onnan idén kirúgtak és most ugyanazt csinálom amit diákként, csak teljes munkaidőben és 3 műszakban.

Ez egy alantas fizikai meló, nettó 190-et keresek.

Anyukámmal és apukámmal lakom, nincs autóm meg semmim, csak egy playstationom és félretettem eddig 3.2 milliót.

Barátnőm sincs, de ez most nem annyira tartozik ide...


2018. dec. 18. 12:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%
Ne haragudj, de nem kötném az orrodra...
2018. dec. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit mondok én is 25 vagyok, szülőkkel élek, de mind spórolt vagyonban mint fizetésben jobban állsz nálam.
2018. dec. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy szigetelt panel lakásom, félretett pénzem nincs, elment minden pénzem a lakásra. Autóm volt egy évig de eladtam mert havonta egyszer használtam.


29F

2018. dec. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

hát irigyellek .... csak sztem gyorsan tedd át USD-be vagy EUR-ba, a jó isten tudja mi lesz itt.


én most diplomás munkakörben vagyok és elárulom, éppen csak a napi életvitelhez szükséges lóvé van, semmi félretett. igaz én fenntartok egy lakást, autót. viszont ha kéne vmire hirtelen fél milla, akkor gondban lennék.

2018. dec. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én így 33 évesen azt mondom, hogy nagyon ügyesen és megfontoltan élsz. Én jól kerestem huszonévesen is, de folyamatosan autót vettem, cseréltem, stb. Volt olyan autó, amin annyira megszívtam, hogy motorjavításra 600e forint ment el. Lakásom van, de az csak a szüleimnek köszönhető. Most ott vagyok, hogy 33 évesen munkahelyváltás közben kb. 1 millió forint félretett pénzem van csak. A barátaim mindegyikének elég sok milliója van félretéve, közülük senki sem olyan felelőtlen a pénzével, mint én. Az egyik közülük egy sikeres vállalkozást is létrehozott, ő már most veszi Budapesten a 3. 80 milliós lakását, de ő már egy teljesen más kategóriában mozog pénzügyileg. A lényeg, hogy nem kellett volna elb*sznom azt a sok milliót autóra huszonévesen. Meg az egyéb elektronikai hülyeségekre, amiket sosem használok (legújabb felsőkategóriás mobil mindig, stb.) Szóval most a krisztusi korra jutottam el odáig, hogy van annyi eszem, hogy elkezdek minden hónapban félretenni. Ti legyetek okosabbak.
2018. dec. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Jol csinalod, esetleg nezz tanfolyamokat es fejleszd magad, hogy a kereseted több legyen, nezz szet, hogy mivel lehet előre jutni:)

28vagyok nost vettem lakast, azon van egy 5 millas hitelem penzem kb 600 ezer van, elment a lakásra

2018. dec. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

30 vagyok, nő, párom 34.

Egyetemista voltam 24 éves koromig én is (évvesztes+ meló miatt 4 év egyetem 3 helyett). 20-22-ig alkalmi munkákból éltem, 22 éves koromtól részmunkaidőben, majd teljes munkaidőben. Sokat képeztem magam és jól váltottam állást, mára jó fizum van.

Párom hasonló.

Fele-fele arányban van egy közepes lakásunk, utolsó pillanatban a nagyobb árbumm előtt vettük.

Most 4 milliónk van félretéve, és 10 millió hitel.

Sajnos a 4 millió nagyja el fog menni az esküvőnkre és a nászútra, nem tudom mennyi jön vissza, nem kalkulálok vele.

Szóval van is nincs is... de a lakás, hiába hiteles, nagy segítség.

2018. dec. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Én 30 évesen 4 ezer ft megtakarítással rendelkeztem. Azért, mert kutatóbiológus voltam, amiből szó szerint nyomorogtam, 90-100 ezer ft-os fizetésem, ösztöndíjam volt évekig. Kimentem külföldre, ahol a biológiával továbbra is csak szoptam anyagilag, de pár év alatt új szakmát tanultam a laborozás mellett, és csináltam egy kisvállalkozást. Itt már eléggé útban volt a biológuskodás, szóval azzal gyorsan fel is hagytam, mert anyagilag nem igazán érte meg laboratóriumokban pazarolni az időmet, ami alatt akár pénzt is csinálhatok :) Ebből kb egy fél év alatt összejött a magyarországi lakásravaló (igaz, akkor még nagyon lent voltak az ingtlanárak a maihoz képest), és még maradt is megtakarításom. Nemrég jöttem haza. Most megint elég szarul keresek, de úgy, hogy van saját kecó, nem akkora dráma. Hitelt soha nem vennék fel, és kacatokra sem költök.
2018. dec. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nincs lehetőséged munkahelyet váltani?
2018. dec. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én most leszek 30 éves, egyik oldalról úgy érzem semmim nincs, másik oldalról sok mindent elértem 2-3 év alatt.


Ami van:

- 7 millió megtakarítás, egy része befektetés.

- Céges autó, gyakorlatilag vadonatúj és minimális saját költséggel jár.

- Egyéb anyagiak, viszonylag jó kerékpár, 2 éves egykor felső kategóriás telefon

- Relatív jó 350-400 havi ezer fizetés/bevétel

- Viszonylag magas szintű munkatapasztalatot gyűjtöttem, ez is elég nagy érték, hiszen a tudást nem veszik el tőlem.


Ami elszomorít, hogy saját lakásra nem nagyon van kilátásom. Ráadásul évek óta nincs barátnőm sem, így az sincs, hogy valakivel közösen viselnénk a kiadásokat.


Egyelőre szobát bérelek, így elég sokat tudtam félretenni, de sajnos az, hogy idegenekkel lakok, már kezd eléggé sok lenni. Szerintem 1-2 éven belül vagy megpróbálok saját lakáshoz jutni, vagy kibérelek teljes albérletet. Lehet hogy elmenne a fizetésem fele, de szeretnék már saját életteret. Jó lenne úgy hazajönni, hogy nem idegeneket kell kerülgessek a konyhában. Vagy csak jó lenne ha tudnék vendéget fogadni, lenne egy vendég szobám és nem egy 7 m2-es lyukban laknék.


Nem egy sikertörténet az életem, viszont ha megnézem honnan indultam, akkor jelenleg elég jól állok.


Éveket, gyakorlatilag évtizedet elpazaroltam egyetemen egy olyan szakon, amit nem akartam feladni de nem is tudtam benne érvényesülni. Anyagilag sem álltam sosem jól. Mindig csak annyi pénzem volt, hogy nullára kijöjjek hónapok végén. Apám alkoholista segélyes volt, anyám minimálbéren, így onnan sem tudtak támogatni.


2,5-3 éve még sokkal hátrébb voltam az életben:

- Nem volt jogosítványom

- Nem volt visszafizetve a Diákhitelem

- Nem volt semmi megtakarításom

- Nem volt értékelhető szakmai munkatapasztalatom


Valahol én is azt bánom, hogy nem kapcsoltam sokkal hamarabb, akkor már sokkal előrébb lennék az életben és saját lakásom, autóm lenne és egyszerűen előrébb lennék.


Viszont azt is elértem, hogy megtaláltam bizonyos fokig azokat a dolgokat amiket szeretek űzni és kimozdítanak a mindennapokból. Ez sem anyagiakban mérhető dolog, de nagyon is fontos szempont.

2018. dec. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!