Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kormánytisztviselők! Hogy...

Kormánytisztviselők! Hogy változik a béretek az új törvénnyel?

Figyelt kérdés

2018. dec. 28. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Lesz új törvény? Változik a bérem?
2018. dec. 29. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Kormányhivatalban, sehogy. Vagyis csökken, mert a törvény alapján jócskán veszítünk a szabadságainkból, és az ebédidő is munkaidőn kívül lesz. Plusz juttatás nálunk nincs, semmi.


Nem tudom, mi ezzel a céljuk, másodállás nélkül megélni sem lehet ennyiből. Ennek ellenére még várok, óriási a feszültség nálunk, kell hogy emeljenek előbb utóbb, mert mindenki feláll. (Minimum egyetemi/msc diploma kell hozzánk, nem mancikák vagyunk)

2018. dec. 29. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Az benne van a törvénybeb, hogy kevesebb nem lehet a mostaninál. Tehát vagy ugyanennyi marad, vagy emelkedik.


(Utolsó: z ebédidőt nem munkaidő után kell kiadni, hanem azon felül. Meg kellene tanulni szöveget értelmezni, főleg ha közfeladatot látsz el).

2018. dec. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, nincs baj a szövegértésemmel, köszönöm. ;)


Eddig a munkaidőben benne volt az ebédszünet, 8 óra, pont. Ezzel szemben mostantól munkaidőn túl számít.

2018. dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Dec. 21-én fogadtak el új törvényt a kormányzati igazgatásról :( 2018.évi CXXV. törvény...

Nálunk nem lesz emelés...

2018. dec. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk senki nem tud semmit. Várjuk, hogy mi lesz.
2019. jan. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%

"Eddig a munkaidőben benne volt az ebédszünet, 8 óra, pont."


Akkor most majd le kell dolgozni, mint sok más munkahelyen...

2019. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Az én fizetésem talán 10%-ot emelkedik, semmi változás, ennyivel az eltérítéssel is meg tudták mindig toldani...
2019. jan. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nos, aki lepontozta a #7-est, nézze meg a mostani időbeosztását XD


munkaidő 7:30-tól 16:30-ig XD

2020. szept. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok.

Az én fizetésem bruttó 250e-ről bruttó 320e-re nőtt volna. De az enyémet direkt megnyomták, ezt el is mondták, mert ott akartak tartani. Az átlag ennél kevesebb emelést kapott. Bruttó 20-30e emelés volt átlagban.

Én azonban éltem a lehetőséggel és váltottam. Nem fogadtam el az új feltételeket, ezért kaptam végkielégítést és bár a mostani munkahelyemen közalkalmazottként sem keresek többet, de jóval több szabadidővel jár. Napi 2 óra helyett 20 percet utazom. A munkahelyen sincs kártyás beléptetés, mint ott ahol kormánytisztviselő voltam. Nem kell minden perccel elszámolni. A lényeg, hogy a feladatok meglegyenek. Van hogy este 6-ig bent vagyok, sőt néha hétvégén is be kell menni kvázi szivességből, de máskor 2-kor simán eljövök. Ha napközben ki kell ugranom valamiért, simán megtehetem, nem érdekel senkit. Amíg egyik fél sem él ezzel vissza, addig mindenkinek ez így előnyös.

2020. szept. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!