Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A minimálbér emelése azok...

A minimálbér emelése azok fizetésére is hatással lesz akik felette keresnek? Ezt hogyan értik? Mert szakemberek mondták

Figyelt kérdés

Érdekegyeztető kerekasztal ott ülnek a tótumfaktumok közgazdász jogász pénzügyes szakszerves atyaúristenek.

A téma a mimbér emelése. ÉS sokszor elhangzik: elemi a kérdés mert a minimálbér emelése fizetésére is hatással lesz akik felette keresnke.

Elmagyaráznátok ezt??


Itt vagyok én nem minbért kapok noha nem sokkal felette de azért nem annyit.

AZ én béremre hogyan lesz hatással a minimálbér emelése?

Hogyan? Én elképzelni se tudom.


Majd tán azt várjuk hogy a főnök megemeli a béremet mondván hát a minbér is nőtt 8-10%-ot hát legalább enynit emelek neked én is kedves dolgozóm? Mert senki se olyan naiv hogy elhiggye ez így megy. Nem így megy.


Szóval itt vagyok én. Rám hogyan érvényes a fenti állítás?


2019. jan. 1. 11:17
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
58%
Majd, ha eljutsz az önképzés és LLL igényéig, akkor lehet szembe jön a bérolló, jövedelem olló fogalmak.
2019. jan. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%

Nem kötelessége a te béred is emelni. Csak azért, aki a minimumot kapta. Tehát ha te kaptál eddig br 200 ezret, a Józsi meg a 180500at,akkor a Józsi bérét meg kell emelnie 195re,de a tiédet nem kell, mert 200at keresel és az felette van.

Innen egyéni döntése a cégnek, hogy hogyan differenciálja a béreket.

Pl édesanyám egy vidéki bankban 10 éve is br 350et keresett meg most is. Akkor jó pénznek számított, de ma már nem, közben pedig rengeteget tanult, szakmailag fejlődött. Hogy ezt ki mennyire nyeli le egyéni döntés, ha nem tetszik fel lehet állni és elmenni máshova.

2019. jan. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Tanultam ezekről az egyetemen tudom mik ezek de a kérdésem attól még marad hoyg papíron lehet okoskodni de én megkérdem: mennyi volt a bérem 18ban? És mennyi lesz 19ben?

(és mennyi volt 15ben 16ban 17ben? ugyanannyi. a minbér meg mindig nőtt, legalábbis 16 17 18ban biztos és most 19ben is.


A bérem meg maradt anyni mit 2014ben amikor felvettek.

Akkor rám hogy igaz ez az állítás?

2019. jan. 1. 11:49
 4/33 A kérdező kommentje:

"közben pedig rengeteget tanult, szakmailag fejlődött. "


Aha.. persze... és ha olyan rengeteget fejlődött hogyhogy nem kapnak két kézzel utána más bankok jóval jobb bérrel?Mit keres még ott?

2019. jan. 1. 11:50
 5/33 A kérdező kommentje:

"Nem kötelessége a te béred is emelni. "


Hát ez az!!!

De akkor újra megkérdem rám hogyan igaz ez az állítás? Az én béremre hogyan hat a minbér emelése?

2019. jan. 1. 11:51
 6/33 anonim ***** válasza:
75%
Akkor rád sehogy. Az átlagra viszont igaz.
2019. jan. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
83%
Rád sehogy, örülj neki, hogy ennyi ésszel és ilyen személyiséggel alkalmaz valaki
2019. jan. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Érdekes hogy az átlag az mindig valahol máshol van soha ne ott ahol én.. de érdekes ez.


Az átlagbér már bruttó 330 olvasom. de érdekes ez hogy én senkit nem ismerek aki akár ennek csak a közelében lenne de senkit,

De érdekes hogy az átlag az mindig másutt van mint én.

2019. jan. 1. 11:56
 9/33 A kérdező kommentje:

"örülj neki,"


Örülök is hogy van egyáltalán munkám az biztos.

2019. jan. 1. 11:56
 10/33 anonim ***** válasza:
65%

Mint mondtam az hogy valaki megy vagy marad egyéni döntése. Ezt nem itt fogom fejtegetni,mert az ő dolga, hogy miért maradt .


Amúgy hogy a te béredre milyen hatással van? Semilyennel.

Az átlag fog növekedni, de ugye abba beleszámít a 149 is, meg a 2 milliós bér is. A kiugróan magas bérek felfelé tolják az átlagot, hiába keres a többség minimált vagy bérminimumot.

2019. jan. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!