Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kire vonatkozik béremelés?

Kire vonatkozik béremelés?

Figyelt kérdés

Úgy tudom hogy emelkednek a bérek. Én ezzel kapcsoltban nem vagyok képben, megmondom őszintén azért mert tavaly óta dolgozok és nem érintett a dolog, csak hogy legyen munkahelyem.

De gondolom ha növelik akkor általános, és nem szeretném hogy hülyére vegyenek, mert ugye az áruk árai növekednek.



2019. jan. 4. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha minimálbérért vagy garantált bérminimumért dolgozol, akkor automatikusan emelkedik. Ha ennél magasabb bérért, akkor nem növekszik kötelezően, csak ha fizetésemelést ajánl fel a főnököd, vagy te kéred azt és megadja. Szokott lenni éves bértárgyalás is egyes helyeken.
2019. jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A minimálbért és a garantált bérminimumot emelik. Aki annál többet keres, azét nem kötelező emelni. A cég maga dönti el, kinek mikor ad fizuemelést, csak a minimumnál nem adhat kevesebbet.
2019. jan. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak annak emelik, akinek nem éri el a minimumot. Szóval aki eddig 138 bruttót keresett, annak 149et kell adni, ha pedig szakképzett minimálbért kaptad, akkor 180 500 helyett bruttó 195ezer jár. Ha pl eddig kerestél 200 bruttót, akkor nem kötelessége a főnöködnek bért emelni.
2019. jan. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Folyamatosan ez a duma, mert hogy Magyarország milyen jó teljesít. A bérek egyébként valóban emelkednek, de az aktuálisan állományban lévő dolgozók ezt általában nem érzik meg. Gondolj bele, van egy cég 3000 alkalmazottal. Ha mindnek emelik a fizetését 10 %-kal az egy anyagi csőd. Ha nem emelik, akkor felmond mondjuk 10 %-uk. Helyettük akiket felvesznek már magasabb bérért kénytelenek, hiszen a konkurencia is magasabb bért kínál. Így az újakat már többért veszik fel, viszont még mindig csak a dolgozók 10 %ának kellett bért emelni, nem mindegyiknek. Általában ezt csinálják, így aki már 10 éve van egy cégnél, az keres a legrosszabbul. Dacára a józan észnek, hogy mennyi tapasztalata és lojalitása van a céghez. Néha adnak béremeléseket a belsősöknek is, de általában ez nem követi a munkaerőpiaci változásokat. Néha sajnos munkahelyet kell váltani.
2019. jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tervezek váltani.

Én egyébként is úgy dolgozok hogy van egy alapbér + jutalék.

És mennyi ez a % amivel emelnek országosan? (Azt amit kötelező)

Csak mert utána akarok számolni.

2019. jan. 4. 23:48
 6/7 anonim ***** válasza:
A minimálbért és a bérminimumot is 8%al emelték.
2019. jan. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2008 óta egy forintot nem emeltek. Tavaly év végén tele volt a média, hogy januártól akár 30%-os emelés is lehet. Most meg nagy kuss van róla, nem tud senki semmit. Miközben a csapból is az folyik, hogy azért drágul minden, mert ismét(!!!) hatalmas mértékben nőttek a bérek.
2019. jan. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!