Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Edenred helyett Szép kártyára...

Edenred helyett Szép kártyára fogjuk kapni az éves bónuszt. Ki lehet valahogy cselezni?

Figyelt kérdés

Ráadásul olyan Szép kártyát kapunk, amin ez a 3 alzseb lesz: melegétkezés, szabadidő, sport (?). Tehát egy nagy nulla lesz az érteke az ide érkező bónusznak. Hisz hiába járunk havonta pizzázni, évi esetleg 1x gyógyfürdőbe egy délután, nem tudom lefogyasztani a Szép kártyás pénzemet, és nem is biztos, hogy egyáltalán elfogadóhely az a fürdő, stb, ahová mi megyünk.


Neten meg lehet hirdetni, hogy pl valami vendéglátó egység lehúzná a pl 100 ezret, és kapnék érte 80 ezer kp-t? Vagy ilyesmi?


Ismerősnek sem tudom elpasszolni, meg ha jól tudom, használatkor kérik a személyit.


Miért kell a munkáért kapott pénzünket így elértékteleníteni?


Persze, kérhetném Edenredre továbbra is a bónuszt, de akkor kb a felét elbukom...


Adjatok tippet, hogy lehetne ebből a helyzetből a legjobban kijönni

Köszönöm


2019. jan. 5. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Irigylem a problémád, én nem kapok se ilyet-se olyat. Akkor most mi van?
2019. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor te x éve, amikor a munkahelyedre kerültél, biztos nem a kb nettó 160 ezres fizetésedhez tervezted az életedet, kiadásaidat (akár megtakarítás, akár hitel, lakáskassza, stb), ami most már elértéktelenedik kb 140 ezerre. Bocs, nekem havi 20 sokat számít.
2019. jan. 5. 17:39
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

A Szép kártya alszámlái mindenhol egységesek: szállás, vendéglátás, szabadidő, ezt nem a munkáltató dönti el.

Ha csak havi egy pizzát számolsz itallal, egy év alatt 20 ezer biztos összejön, ha családdal mész, akkor a többszöröse. A gyógyfürdőbelépők igen drágák, és már minden fürdő elfogadja mindhárom Szép kártya zsebet, és még a fürdőn belül is tudsz fizetni vele, ha ennétek/innátok vele.


"Neten meg lehet hirdetni, hogy pl valami vendéglátó egység lehúzná a pl 100 ezret, és kapnék érte 80 ezer kp-t? Vagy ilyesmi?"

Ilyenbe nem fog belemenni senki. Viszont ha ennyi veszteség belefér, akkor lehet, hogy érdemes lenne egy részét Szép kártyára kérni, amit tuti elhasználsz (amit idén kapsz, 2021 május végéig érvényes), a maradékot pedig Edenredre.


Vagy, és tudom, felháborodsz majd ezen. Utazzatok el belőle egy hétvégére. Az írásodból arra következtetek, hogy amúgy nem nagyon engedhetnétek meg magatoknak - keressetek valami olcsóbb szállást és pihenjetek 3 napig egy fürdőben. Vagy utazzatok el és nézzetek várost. Persze, tudom, a kp jobb dolog, de ha már adják, akkor használd ki, hogy végre "fizetik a nyaralást".

2019. jan. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pl használd arra, amire való

- menj el nyaralni és pihend ki magad!

- fizess elő étkezésre, sok menüztető ill kajakiszlító cég elfogadja!

- fizess be egy fitness bérletre és járj el sportolni, élj egészségesebben!

- nem mellesleg sok bolt/hentes is elfogadja, ahol van melegkaja ;)

2019. jan. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Hát én örülnék neki, mert mi ennél rosszabbat kapunk: olyan melegétel jegy amit csak a helyi üzemi konyhán lehet használni, ahol viszonylag drága árak vannak.


Engem érdekelt volna szép kártya ha lehet fürdőben használni, szoktam uszodába járni.

2019. jan. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A nettó 160e szép is lenne, de egyetemi tanárként ez csak álom marad, nálunk sem adnak egyiket sem, "éljen" 2019!
2019. jan. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!