Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Nem bejelentett munkát, illetve a próbaidőt be szokták írni az önéletrajzba? Mennyire gyakori hogy jövőbeli munkáltató lekérdezi az előző munkahelyet?

Talán hasznosabbnak tartom megemlíteni, mivel mégis csak munkatapasztalat, és nem azt szűrik le hogy lusta, munkakerülő az ember. Ha csak annyi kerül beírásra hogy pl. vendéglátás, építőipari munka, eladó, stb. az gondolom nem elég, és formailag sem helyes, mivel a céget/vállalkozást/munkaadót meg kell nevezni.

Vagy csak a szóbeli meghallgatáson érdemes megemlíteni? Vagy esetleg próbaidős munkaként?

Az ilyenekhez hogy állnak a munkáltatók?

Keress kérdéseket hasonló témákban: önéletrajz, állás, munkavállalás, munkahely, munka

jan. 15. 17:27  Privát üzenet  

A válaszok
Nekem is volt fekete időszakom. Ha nem kapcsolódik az adott munlakörhöz, akkor azt írom, hogy a közti időkben is dolgoztam, de a pályázat során nem releváns.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont jan. 15. 19:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Volt már olyan, hogy rákérdeztek hogy ez alatt pontosan mit értesz, vagy nem szokták firtatni?

# 2/3Időpont jan. 15. 20:19 Privát üzenet
Beleírom mindig a közfoglalkoztatást,hosszú távú önkéntességet is de van ,hogy a 2-3 naposat is ha releváns,szakmai gyakorlatot de munkáltató megnevezéssel és időtartammal.Próbaidő az mehet hiszen dolgoztál a nem bejelentettet ha akarod akkor önkéntességként mondjad inkább szerintem.

A válaszíró 33%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont márc. 1. 11:22 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Bejelentett munkavállalóként a munkáltató nem adja ki a pihenőnapokat, és hétfőtől dolgozom vasárnapig. Én úgy gondolom hogy ez törvénytelen. A szerződésemben az szerepel, hogy a...
Üdvözletem! Szeretém megkérdezni, hogy két óra be jelentett munkaidőre 4 hónap után mennyi idő felmondási időt adhat a munkáltató a munka vállalónak ha a munkavállaló mond fel?!
Gyes mellett dolgozni? Milyen papírokra van szükség? Első bejelentett munkahely!
3 órás munkát szeretnék vállalni de nem tudom hogy akkor a munkáltató fizet utánam tb-t? Bejelentett munka lenne.
Saarbrückeni munkáltató nem akar fizetni Németo. Ban dolgozó ismerősömnek. Hová fordulhat? Bejelentett munka.
Ha eddig nem bejelentett munkáim voltak, azokat le kell tagadnom a munkáltató előtt?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!