Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogosult vagyok helyettesítési...

Jogosult vagyok helyettesítési díjra?

Figyelt kérdés

Már több mint fél éve helyettesítek egy teljes munkaidős kollégát aki táppénzen van. A munkában - mivel 2 ember munkáját végzem - lassan kezdek belefulladni,több hetes lemaradásom van. A munkáltatóm szerint nem köteles nekem helyettesítési díjat fizetni (sem bármi pluszg a rendes fizumon kívül) mert a munkaköri leírásomban benne van, hogy helyettesítője vavyok az adott kollégának.

Szerintem ez így nem korrekt.... :(


2019. jan. 17. 01:11
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Az ilyen helyzeteket munkahelyváltással szokták megoldani az emberek. A főnök meg csináljon amit akar. Lehet, hogy arra majd ő mondja magában, hogy nem korrekt, mikor felmondasz. Ne érdekeljen.
2019. jan. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Mindent megtettél, én felmondanék a helyedben.
2019. jan. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk is volt hasonló, egyik kolléga műtét miatt sokat volt távol.

Másik kolléga is jelezte az igényét, ahogy te, és a főnök megkérdezte, hogy mikor és mennyit maradt bent munkaidő után. Hát, semennyit. Akkor tehát az elvégzett munka belefért 8 órába, nincs miről beszélni.

Hogy most lemaradásban vagy, az érthető, de nem írod, hogy emiatt zaklatnának. Majd behozod, vagy behozza más.

Kérdés, hogy más valakit be lehet-e vonni.

Nagy cég vagy kicsi? Meg vagy fizetve, vagy minimálbért kapsz?

Olyan könnyen dobálják ezen az oldalon a "mondj fel" dumát, meg a családi kapcsolatok kategóriában a "válj el"-t, de biztos vagyok benne, hogy a saját életükre azért nem ilyen könnyelműen értelmezik.

Nem szívesen dob el az ember 20-30 év munkaviszonyt, főleg ha nem nagyon van lehetősége váltani.

2019. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kis "cég", 6an dolgozunk mindosszesen. 3 eve vagyok itt, kemeny brutto 195.000 ftert, azaz garantalt berminimumert.
2019. jan. 28. 06:41
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

És hány éves vagy?

Mert így tényleg érdemes elgondolkodni a váltáson.

Komoly pozíció, találnál mást?

Kis magyar vállalkozó, jellemző, hogy kizsigerel. Mégis minek fizessen meg egy plusz embert, ha van, aki vért izzadva 2 helyett dolgozik?

Milyen jellegű munka? Én vmiféle könyvelőirodára gondolok.

Mindig úgy képzelem, hogy ha felmondani kényszerülnék, a munkáltató aljassága miatt, akkor lehet, hogy bemennék, de biztos nem lennék produktív. Tologatnám a papírokat, ezt-azt azért megcsinálnék, hogy ne legyek perelhető. De azt sem biztos, hogy hibátlanul csinálnám. A munka meg hadd gyűljön, kit érdekel? Őket se érdekelte, hogy én megszakadok, akkor nem fogom magam beteségbe taszítani egy gyökér miatt. Valószínű elmennék táppénzre, 2 hétre kiír az orvos. De ha csak egy hétre, akkor utána vissza "dolgozni", majd ha még ragaszkodik a felmondási időhöz, akkor sajnos megint elkapnék egy csúnya hasmenést, és újabb táppénz. Nem tudom, mennyi realitása van ennek, és remélem, sosem lesz rá szükség, de így képzelem el.

2019. jan. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy azért tettem a céget idézőjelben, mivel állami szférában dolgozom. 26 éves vagyok amúgy.

és a végzettségemből adódóan nem tudom milyen lehetőségeim lennének a versenyszférában. :(

2019. jan. 30. 10:49
 7/8 A kérdező kommentje:
Meg alapjáraton szeretem is a munkám, nem azzal van a baj, hanem azzal, hogy úgymond fiatalon potom pénzért dolgozok, míg a velem egyidősek 2x-3x ennyit keresnek, plusz még rám szakad az is, hogy 2 ember helyett dolgozzak.... :(
2019. jan. 30. 11:02
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

A versenyszféra ennél jobb.

Sosem akartam az államnak dolgozni, sem mahgyar kisvállalkozónak.

Nekem tökéletesen megfelel a multi, és vallom, hogy a 3 lehetőség közül a legjobb választás. Van természetesen hátránya, de összességében ez éri meg a legjobban, ha az embernek élnie kell a béréből. Talán kevésbé családias, de ez meg egyébként cégfüggő, a kollektíva nem feltétlenül rossz egy multinál sem. Sőt! Sokan vagytok, egész biztosan találsz barátot, míg egy 3-4 fős kisboltban ez kevésbé realitás.

Úgy gondolom, bármiféle végzettséggel találnál állást a versenypiacon. Akár szakmába vágót is, de ez sem feltétel. Van, ahol érettségivel többet kereshetsz egy irodában ülve, mint az államnál a diplomáddal. És ez nem is ritka.

Máshol csak annyi kell, hogy legyen egy diplomád, de azt sem kérdezik, milyen.

Írhatsz konkrétabbat, ha nem félsz attól, hogy beazonosítható leszel. Vagy akár privátban is.

Érdekelne, hogy így 2 ember helyett dolgozva, mennyit keresel.

Én az említett érettségivel ülök irodában. illetve persze van szakmám is, de diplomám nincs. Egyelőre nem állítom, de szerintem van rá esély, hogy jobban keresek.

2019. jan. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!