Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3 hónapja tartó táppénzt...

3 hónapja tartó táppénzt megszakíthatok 7 nap rendes szabadsággal?

Figyelt kérdés

Beteg vagyok, de meg akarják szüntetni a "hosszan tartó" táppénzemet mert a felülvizsgalat szerint sokat vagyok egyhuzamban táppénzen.

Ha megszakítom a táppénzem és ki veszek 7 nap szabit, és újra visszamegyek táppénzre, akkor az jó úgy?


2019. jan. 28. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha hosszú ideig vagy táppénzen akkor felülvizsgálatra küldenek, hogy tartós vagy sem a betegséged. Értsd: Indokolt-e a táppénz.
2019. jan. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pont ezt mondom

Ha a felulvizsgalaton dontenek ugy, hogy sok az egybe fuggo tappenz, es kiirnak, akkor en munkavegzea helyett 7 nap szabi utan mehetek ismet tappenzre?

2019. jan. 28. 22:52
 3/6 anonim ***** válasza:
19%
Semmi nem tiltja...
2019. jan. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Már rácsesztél. Jobb ha felmondasz.
2019. jan. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Ki döntött úgy? A felülvizsgáló szakorvos vagy a munkahelyed kért felülvizsgálatot (mert ez is előfordulhat)

Ha a felülvizsgáló orvos, akkor nyilván egészségügyileg nem indokolt a táppénzed - ebben az esetben egyáltalán nem biztos, hogy 7 nap szabadság után visszavesznek - az viszont könnyen meglehet, hogy ez idő alatt megkapod a munkahelytől a felmondásodat.

Egyébként, ha egészségügyileg indokolt, akkor nincs olyan, hogy túl hosszú ideje vagy táppénzen - nekem 1 évig ment és utána sem lettem keresőképes.

2019. jan. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Marpedig itt az a divat hogy 3 honap utan kiraknak a tappenzrol.

Mindegy mar eldontottem felmondok.

2019. jan. 29. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!