Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kommunikáljak a főnököm...

Hogyan kommunikáljak a főnökömmel?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozom egy étteremlánc marketingeseként, de a próbaidő lejárta előtt egy héttel a főnök a nyaralása kellős közepén hazaüzent a HR-nek, nincs szükség a munkámra, mert alacsony a teljesítményem, sok a hiba a munkámban, de sem arra nem világított rá hogy miben vár többet, sem a hibákat nem részletezte, sőt amikor a HR kérdezte, annyit mondott hogy nekem magamtól kéne tudni. Munkaköri leírások nincs, egyfolytában ellentmondó utasításokat ad, ha még magamtól csinálok valamit, az a fiók alján köt ki. 2 nappal azelőtt hogy kirúgott bekérte a marketing tervem, és el is kezdte megvalósítani egyébként. Kidolgoztam egy pontgyűjtő programot, egy employee incentive programot, minden grafikai munkát én végzek. Az összeset félrehajította, el se olvasta, a grafikai munkákra pedig annyit mondott hogy nem szépek. Nekem ez olyan mintha nem akarna engem...

Miután derült égből jött a kirúgás, és még aznap aláíratták velem a papírokat, annyit tudtam csinálni hogy kértem szerződésen kívül egy hónapot, mert úgy itt kell egy munkaszerződés a tartózkodási engedélyhez.... Megkaptam. A HR szerint ez remek alkalom hogy bizonyítsak, csak azt nem tudom mit. Ha próbálok vele beszélni, jó ha három percet rám szán, azt is katonás stílusban, kikerül ahol tud, emailekre, üzenetekre nem válaszol, ellenben fél napokat a barátnője irodájában dorbézol. Gondoltam rá hogy talán féltékenység, de én nem vagyok Kim Basinger, a csaj meg csinos, én semmilyen extra gondolatra nem adok okot, nem gondolom...


Szerintetek ez fedezett fejsze, vagy van megoldás?



2019. jan. 30. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Ha szóban, írásban nem kommunikál, kérj tőle munkaköri leírást vagy abban a 3 percben mondd el neki, hogy szeretnél megfelelni az elvárásainak, mik azok? De jobb, ha írásban van.

A grafikai munka meg elég szubjektív: a minap áradoztak egy honlapról, a designról, hogy milyen szép, meg jó - nekem viszont egyáltalán nem tetszett. Sem a színek, sem a megoldás - az egyszerű, letisztult dolgokat kedvelem - szóval ez ízlés kérdése is... :-)

2019. jan. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Ja, és nem " fedezett fejsze" , hanem veszett fejsze nyele (amikor a fejsze feje lerepül a fa nyélről, ami tartja).
2019. jan. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem én a fejsze működését, csak az autocorrect nem tudja miről van szó...
2019. jan. 30. 08:47
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem itt már késő vele bármit is megbeszélni.
2019. jan. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is késő.

Ennek valami olyan oka lesz, amit nem akar megmagyarázni, vagy is megmagyarázza valahogy, csak nem a valódi mögöttes tartalmát ennek. Állhat mögötte sok minden. Hallott rólad valami pletykát, nem vagy szimpi neki, vagy a nőjének. Szakmai féltékenység, pozíció féltés, akármi.

Én azt gondolom ilyen vezetővel nincs értelme bajlódnod.


Ha valós alapja lenne az indoknak és ő jó vezető, akkor folyamatos visszajelzést kellett volna kapnod, hogy mikor miben hibáztál és ezt eltudtad volna könyvelni építő jellegű kritikaként, tudtál volna javítani a helyzeten. Mivel ez nem történt meg az elmondásaid alapján, így ő sem várhat nagy csodát, ez ennyire egyszerű. Ha tényleg ez a valós oka a felmondásnak, akkor az az ő szegénységi bizonyítványa is vezetőként, hiszen az elbocsátásig csak akkor kellene eljutni, amikor többszöri fülrágás ellenére sem javul a munkád minősége.

2019. jan. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!