Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti keresnétek másik munkát?...

Ti keresnétek másik munkát? Lehet ebből nekem valami gondom a későbbiekben? Ha igen, akkor mi?

Figyelt kérdés

Én hivatalosan 4 órás munkaviszonyban dolgozok, de gyakorlatilag 6 órát vagyok bent, viszont olyan bért kapok mint egy teljes munkaidős foglalkoztatott. Jutalék címen kapom meg. És ez úgy működik, hogy amennyi pénzt termelek a cégnek azzal arányosan kapok, ezt azért csinálják ugye, hogy ne legyen az hogy valaki egész nap alibizik, cserébe, ha nincs munka van hogy nem is kell bejárnom. Tény hogy nem szakadok meg és annyira nem rossz a fizu sem.


Máshol megkapnék ugyanannyit viszont be lennék jelentve 8 órára, viszont sok helyen ugye az ebédszünetet rászámolják, na én ugye ebéddel mindennel együtt vagyok bent átlagosan (kiszámoltam) 6 órát naponta. Tehát máshol lehet 9-et is bent lennék.

Tehát 1,5x annyi idő alatt, ugyanaz a bér viszont belennék jelentve.


Ezt az egész kérdést azért tettem fel, mert mi van ha táppénzre kell mennem, nyilván nem ez a célom, viszont focizok, mi van ha eltörik a lábam? Vagy egy nagyon durva példa, tudom hogy ritka de azért még is, valami baleset, aminél nem halok meg de elvesztem mondjuk az egyik karomat vagy lábamat. Ilyenkor normális esetben az akkori bejelentett bér alapján kap az ember valami pénzt. Vagy ez csak a nemtartós betegségekre vonatkozik?

Szeretnék jobban tisztában lenni ezekkel.

Azt tudom, hogy hitelfelvételnél nem számít amit jutalékban kapok. Viszont más területen is szeretnék képben lenni.



2019. febr. 4. 01:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyéb ellátásokat a számfejtett béred alapul vételével számolják ki.


Tehát nem az a lényeg, hogy hány órás vagy, hanem a kereseted hozzá mennyi.


Ha Te napi 2 órával megkeresel havonta 400 ezret, és van egy dolgozó, aki 8 órában keres 250 ezret, akkor is a Te táppénzed lesz magasabb összegű, hiszen azt veszi alapul, ami után "járulék-fizetési kötelezettséged" keletkezett. Az mindegy, hogy mennyi idő alatt kerested.

Ez alapból igaz mind a nyugellátásra, mind az egyéb ellátásokra (álláskeresési). A különbség csak annyi lehet, hogy egyiknél X. időszakra számfejtett bért vesznek alapul, másiknál pedig Y. időszakra számfejtett bért.

2019. febr. 4. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Ha tartasz a sportbalesettől, köss balesetbiztosítást.

Táppénzt az ember a bejelentett fizetés alapján kap.

Nagyon nagy dolog, hogy 4-6 órás munkád van!!! Én a magam részéről simán lennék 4 órás még a mostaninál kevesebb pénzért is, csak sajnos nálunk erre nincs lehetőség. Az a napi +2-3 óra szabad idő nagyon nagy kincs.

2019. febr. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is köss élet/balesetbiztosítást.
2019. febr. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!