Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaközvetítő hogyan működik?

Munkaközvetítő hogyan működik?

Figyelt kérdés
Budapesten belül, simán bemehetek/telefonon érdeklődhetek, hogy tudnak-e valamilyen munkát biztosítani? Vagy ezek a munkák is megvannak hirdetve valamelyik állásportálon?
2019. febr. 4. 09:08
 1/2 TappancsMancs ***** válasza:
Érdemesebb személyesen bemenni, mint telefonon érdeklődni, mert ha regisztrálni akarsz, azt úgysem tudják telefonon elintézni. Azért biztos adnak felvilágosítást, ha felhívod őket. Munka terén emennyire tudom - vannak olyan munkahelyek akik kimondottan ott hirdetnek. Ez valami olyan, hogy kiteszik a hirdetéseiket és aki bemegy az megnézheti, és azok a cégek kapnak valami kedvezményt államilag is ezért (asszem). De értelemszerűen viszonylag kevés cég hirdet a munkaügyön. Szóval az olyan mint egy álláskereső is a kitett álláshirdetésekkel és ha jól tudom, aki regisztrált álláskereső és jelentkezik, akkor kap valami kedvezményt a cég. Szerintem, de ezt nem tudom, azok az állások nincsenek máshol meghirdetve. Meg van még a közmunka program is ami gyakorlatilag fél fizetés állami munkáltatóknál, határozott idejű szerződésekkel, ami a közhiedelemmel ellentétben nem csak utcai köztisztasági munka, hanem rengeteg állami hivatali irodai munka is van.
2019. febr. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A munkaerő közvetítőn keresztül a munkáltató nem vesz fel konkrétan állományba, saját dolgozóként, hanem leadja, hogy hány főre van szüksége adott időtartamra. A munkaerő közvetítő toboroz és szervezi a munkákat. Ezek jellemzően szezonális, vagy gyári munkák.


Emellett lehet fejvadász is, adott szakterületre próbál minőségi embert találni.


Álláskereső portálokon meghirdetik, jellemzően cégnév nélkül.


Munkaügyiben hirdetett állások kapcsán:

- Közmunka nem csak állami munkáltatónál lehet.

- Nem kedvezményt, hanem bértámogatást kap(hat) a ( bruttó bér 70-100% -a + szocho és uti ktg támogatás 100%-a) munkáltató, ha olyan munkaerőt vesz ki és beadja rá vagy általánosságban meghirdetve a pályázatot.

2019. febr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!