Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem fizettek ki kétnapi...

Nem fizettek ki kétnapi szabadságmegváltást, érdemes “vernem” magam vagy hagyjam a csudába?

Figyelt kérdés

2019. febr. 9. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha már nem dolgozol ott akkor igen. Ha ott dolgozol akkor nem kérheted, hogy fizessék ki, de azt igen, hogy adják ki.
2019. febr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Te vagy az, akinek kiszámoltam, hogy nem biztos, hogy kiadják a 2 nap szabadságodat, mert csak 1,75 nap jár időarányosan?

Ha igen, mondtam, hogy a 2.-ik napot nem biztos, hogy megkapod - szóval akkor csak 1 napról beszélünk - a másikat az új munkahelyed kiadhatja még.

2019. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy én vagyok-e az. 😂 A fórumon csak először kérdezem ezt, de köszönöm a válaszod 😊
2019. febr. 9. 20:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Tedd szóvá, lehet hogy csak tévedés. Ha még uána se fizetnek, én annyiban hagynám, 2 nap nem olyan sok. 10-ért már perelnék.
2019. febr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Közszféra, tudnak róla, csak a jogfolytonosság nem egyértelmű minden intézmény számára. Végül is nem akkora “veszteség”, mert 2/31-del kell számolni (ők naptári napokat vesznek figyelembe).
2019. febr. 10. 10:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

# 2


Abszolút tévedsz! Az időarányos szabadságot a kerekítés szabályai szerint kell meghatározni. Tehát 1,75-nél már egyértelműen 2 nap jár. Az új munkahelynek pedig semmi köze nincs az előző munkahelyen kiadott szabadsághoz!

2019. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, kedves #4 Válaszadó, de a #2. Válaszadó valszeg a közigazgatásban továbbvitt szabadságra gondolt, ez a Kttv. 107.parag. megtalálható, hogy mi vonatkozik a kormánytisztviselőkre. Csakhogy az önkormányzatoknál köztisztviselők vannak, elvileg az nem jogfolytonos, de vannak, akik annak tekinthetik.
2019. febr. 10. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!