Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Komolyan vevendő a megbízási...

Komolyan vevendő a megbízási szerződés?

Figyelt kérdés

Irodai asszisztensként dolgoztam egy cégnél 2 napot (CSAK is KIZÁRÓLAG trainingen vettem részt). Majd felmondtam, legalábbis ezek voltak a szándékaim. Kilépésnél a hölgy, akivel "intéztük" a dolgokat (a managerem hozzá irányított), mondtam, hogy kilépés lesz, majd elém nyomta a "Megbízási szerződést" és azt írtam alá gondolván ez a kilépő papír. Az ok, hogy miért nem néztem át a papírokat aláírás előtt, az egyszerű: nem volt rá idő/lehetőség. Ugyanis gyorsan lettek ezek mind odatéve elém, illetve feltételeztem, hogy ennyire megvan a profizmus, hogy kilépésnél, nem egy megbízási szerződést nyújtják oda elém.


Az is érdekelne, hogy ennél az esetnél kéne kilépőpapír, és a szerződésben foglaltak mennyire komolyak abban az esetben, ha éppen kilépni akartam? Szeretnék munkahelyet keresni, de egyenlőre nem járok sikerrel tartva attól, hogy megszegném a szerződést.



2019. febr. 18. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit irtál alá konkrétan?
2019. febr. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A training megy, a veendő nem... Pont irodába való vagy.
2019. febr. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nem így megy. Eleve hogy foglalkoztat a cég megbízási szerződéssel vagy rendes munkavállalói vagy? Volt e munkaszerződés? Ha volt írásban kell beadni a felmondást 2 példányban az egyik marad a tied, kilépő papírokból is mindent 2 példányban kell aláírni szintén 1 marad nálad.

Sőt a megbízási szerződésből is kellett, hogy kapjál. Most már csak az a kérdés, hogy mit írtál alá, mert csúnyán benézted ezt. Ha olyan a tartalom az el nem végzett munka után követelhetnek is rajtad... Szóval én megmutatnám a papírt egy hozzáértőnek, hogy segítsen kimászni.

2019. febr. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Irodai asszisztensként dolgoztam egy cégnél 2 napot(CSAK is KIZÁRÓLAG trainingen vettem részt) ...


- mégis milyen jogviszonyban kezdtél? A "dolgoztam" szó mit jelent, ha utána azt írod, hogy tréning (az ugyanis oktatás, nem dolgozás)


" Majd felmondtam, legalábbis ezek voltak a szándékaim....

Felmondani még Próbaidő alatt is ÍRÁSBAN kell. Meg kell írni a felmondást, indoklás nélkül, de megjelölve azt a napot, amikortól felmondasz" Pl. ha ma megírod, akkor 2019.02.19-i napon felmondok.


" Kilépésnél a hölgy, akivel "intéztük" a dolgokat (a managerem hozzá irányított), mondtam, hogy kilépés lesz, majd elém nyomta a "Megbízási szerződést" és azt írtam alá gondolván ez a kilépő papír. Az ok, hogy miért nem néztem át a papírokat aláírás előtt, az egyszerű: nem volt rá idő/lehetőség. Ugyanis gyorsan lettek ezek mind odatéve elém, illetve feltételeztem, hogy ennyire megvan a profizmus, hogy kilépésnél, nem egy megbízási szerződést nyújtják oda elém."


Az oké, hogy gyorsan tették eléd és nyomás alatt voltál, de azért egy papírnak mégiscsak van neve: honnan tudod, hogy megbízási szerződést írtál alá, ha nem olvastad el? Kaptál belőle egy példányt?

És bocs, de ha azt nyomják az orrod elé, hogy tartozol a cégnek 10 millióval, akkor azt is aláírod, mert sietni kell? TESSÉK ELOLVASNI!!! És azt sem értem, miért kellett sietni.


Ha aláírtál egy megbízási szerződést, akkor az komoly - még akkor is, ha nem gondoltad annak.

Olvasd el, mi vcan benne és ha nincs semmi különös következmény, akkor írj egy ÍRÁSBELI felmondást, hogy felmondod a megbízási szerződésedet.

Persze, ha van benne határidő, hogy ha eddig és eddig nem csinálsz meg x munkát, akkor kártérítést kell fizetned, akkor nem nyerő. Akkor keress valamilyen jogsegélyt, hogy mit tudsz kezdeni vele?


Amúgy ez nem valami Zepter vagy más egyéb hasonló "nyalánkság"?

2019. febr. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd, hiába írtál privátban, én látatlanban nem tudok tanácsot adni - hiszen mi nem tudjuk, mi van a szerződésedben.

Úgy látszik, betaláltam, hogy a Zepter :-) - talán majd jön valaki, akit hasonlóképpen beetettek és segít kikászálódni a dologból. De ismétlem, nem tudjuk, mi van a szerződésedben.

2019. febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!