Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sport-és kulturális rendezvény...

Sport-és kulturális rendezvényre szóló belépő/bérlet cafeteria elemben (149 ezer bruttóig adómentes) valaki a saját sport tevékenységét eltudta már számolni?

Figyelt kérdés
A kérdés oka: Nem nézni szeretném, hanem űzni :)

2019. febr. 23. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, rosszul értem a kérdést, de amennyire tudom, ebből jegyet vagy bérletet vehetsz. Olvastam egyszer egy cikket, amiben le is volt írva, hogy ha elmész megnézni egy versenyt, arra jó, de ha te magad versenyzel, akkor már nem számítasz nézőnek. Persze lehet, hogy ez az infó már nem aktuális, de a nevében is benne van, hogy belépő, azt pedig neked nem kell fizetned, ha egy focimeccsen te vagy a focista. Vagy rosszul értem?
2019. febr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Jól érted, de így akkor ez nem igazán jó cafeteria elem.

Ha mozgásra szeretné az állam az embereket biztatni, akkor ez kuka. Színház, múzeumra stb. lehet használni.

Mindegy én enélkül is sportolok.

2019. febr. 23. 18:50
 3/3 anonim válasza:

Sajnos nem tudod elszámoltatni. A probléma ott van, hogy nem mozgásra szeretné biztatni az állam az embereket, hanem megindokolni a milliárdokat, amiket stadionokra szórnak el.

Üres lelátók=felesleges pénzkidobás, ellenben ha már van 10 ember aki vesz bérletet (mert kb csak ezt lehet adómentesen a cafetériából) akkor már megérte, és a magyar emberek szórakozására, időtöltésére költötték a pénzünket.

2019. márc. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!