Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Home office, ötletekre és...

Home office, ötletekre és praktikákra lennék kiváncsi mert eddig csak kudarca fulladtam?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet megcsinálni hogy otthonról dolgozzak hatékonyan? A napom: felkelek, elkezdek foglalkozni a háztartással majd magammal (fürdés, öltözködés) majd elmegyek bevásárolni ebédet csinálok és leülök dolgozni egészen hajnalig. Mivel rendszeresen hajnalig dolgozom hulla fáradt vagyok reggelente mivel nem alszom ki magam és semmi kedvem reggel dolgozni újra.
2019. márc. 5. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Mi a férjemmel mindketten itthonról dolgozunk általában 3-4 napot. 7.30-kor kelünk, reggelizünk, kávézunk, felöltözünk, stb. 8.30-9.00 körül elkezdünk dolgozni. Én 11.00-11.30 körül főzők, délben együtt ebédelünk, kávézunk, a férjem általában elsétál a postára lazításként. Én általában korábban végzek, ő 4.30-5.00 körül. Utána lazítás, séta, házimunka, vacsora, sport, olvasás, filmezés vagy egyéb program. 10.30-kor alvás. Ezt a napirendet a férjemnek köszönhetem, mikor ő nincs itthon, akkor néha nekem is elúszik a napom.
2019. márc. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a külön hely vàlik be.

Itthon nekem is elszalad a nap, elkezdem a magánceljaimat ügyintezni mert hetkoznap van nyitva minden (pl eltort a szemuveg, lejart a jogsim, Mindig van valami!!)ez es az ebed miatt elcsuszok eleve delutani munkakezdesre, alig tudok atszellemülni a melora a jol lakott pocak miatt elalmosodom, stb, este pedig jön haza a család akiktől lehetetetlen haladni.



Mivel az irodaban viszont nincs ki be jarkalas, ha oda reggel bemegyek, delben ugye vmi kisebb hidegèlelem amit bevittem, akkor pl 8-16-ig hatekony is voltam.

Tegnap pl reggel az onkormanyzatnal voltam, kb 1 oras ut, es kiderult du nyit? Igy oda lett a delelottom es a delutanom is, ki kellett szabinak irnom.

2019. márc. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Akarat kérdése az egész, ha nem vagy hajlandó egy időbeosztáshoz tartani magad, akkor semmi praktika nem fog segíteni.

Nem kell egy házban se minden áldott nap valamit takarítani, intézd el ezeket hétvégén. Mosást berakni 5 perc, mosogatni max. negyed óra, kiteregetni 10 perc és akkor már baromi sok mindent meg is csináltál. A délelőttöt kb. elszórakozod, főzni nem délelőtt kéne akkor, hanem aznap este és másnap csak megmelegíted, esetleg rendelj néha készételt, kijön annyiból, mint egy főzés. Gyakorlatilag kb 14 körül kezdhetsz bármibe, persze hogy nem vagy hatékony.


Fordítsd meg az egészet, délelőtt kezdj el dolgozni, dél körül ebéd meg lazításnak egy bevásárlás, ha nincs a bolt messze, utána kora estig munka ismét. Este meg már lehet lazítani, berakni egy mosást meg megfőzni nyugiban másnapra és 10-11 körül bőven már ágyban lehetnél. A nagyobb házimunkát meg kell hagyni hétvégére.

2019. márc. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha délbe vagy délután kezdesz, már eleve elúszott az egész napod. Sokkal rosszabb, így, én is tapasztaltam.

Én általában 7kor kelek (nyáron még korábban is) lerendezem az állataimat, 8ra már ülök oda dolgozni. Délbe ebéd, utána 4, max 5 óráig dolgozok, mikor hogy jön ki. A délután szabad.

2019. márc. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Különíts el egy szobát, de minimum egy sarkot "irodának" a lakásban, és "járj" oda dolgozni. "Érj be" időre, öltözz fel rendesen, kezeld úgy, mintha tényleg nem otthon lennél. Fontos az is, hogy a munkaidő végén "menj haza", legyen egy határozott lezárása a munkának, és onnantól ne foglalkozz vele egyáltalán, pihend ki magad másnapra. Semmiképp ne dolgozz hajnalig, ez hosszútávon egyszerűen se nem hatékony, se nem fenntartható. Ki fogsz égni, és a munkád minősége is romlani fog, semmi értelme.


A napközbeni egyéb feladataidból néhányat megcsinálhatsz, mert végülis ez a home office egyik előnye, de ne vidd túlzásba. Ha minden délelőttöd elcseszed bevásárlással meg főzéssel, akkor nem csoda, ha nem tudsz dolgozni, ha bejárnál egy irodába sem tudnál így. A home office nem csodaszer, nem lesz hirtelen kevesebb munkád tőle, pont úgy dolgozni kell otthonról is, mintha bejárnál valahova.

2019. márc. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!