Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyéni vállalkozó megteheti...

Egyéni vállalkozó megteheti hogy mondjuk havonta 1 teljes hetet úgy dönt hogy nem dolgozik?

Figyelt kérdés
2019. márc. 7. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
meg
2019. márc. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Miért ne tehetné meg?

Ha semmilyen más szerződéses kötelezettsége nem szabja, hogy elvlgezzen egy munkát, akkor megteheti. De ha egy alkalmazottja megcsinálja helyette, akkor sem kell dolgoznia.

2019. márc. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Attól függ, milyen a vállalkozása, tud-e maga helyett valakit beállítani, stb.

Van takarító vállalkozó ismerősöm, tizensok társasházzal - na Ő bizony évek óta nem volt szabadságon.

2019. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Meg. Én 1.5 évet nem meloztam
2019. márc. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Hiába húztátok le a 3-as választ: társasházi takarítók egyszerűen nem tudják megoldani, hogy helyettesítse őket valaki. Egy másik vállalkozó ismerősöm elment egy műtétre egy hétre, akit fizetett arra a hétre, az tojt a munkára, kint hagyta napokig a kukákat, volt, amit nem győzött keresni utána a nő, stb. Arról nem beszélve, hogy annyira nem keresnek jól, hogy tisztességesen meg tudja fizetni a helyettest - az meg nyilván nem fog pl. 20 ezerért 13 házat takarítani egy hétig.
2019. márc. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan jellegű munkád van, ami rövid megbízásokból áll, és te osztod be az időd, akkor simán megteheted. Én nyelvtanárként télen egy teljes hónapot, nyáron pedig két hónapot szoktam kihagyni (a teljes hónap kihagyás abból a szempontból is praktikusabb, hogy ennyi időre már szüneteltetni is lehet, és nem kell járulékot fizetni). De tudnék fordítani és idegenvezetni is (van rá képesítésem, és tevékenységnek is felvettem), és ezeket simán be lehetne úgy osztani, hogy havonta egy hétig nem vállalok be semmit. Persze mindez függ attól is, hogy mennyit keresel vele, és abból hány embert kell eltartanod. Én egyelőre magam vagyok, hitelem nincs, így nem hiányzik a jövedelem kimaradása, be tudom osztani azt, amit akkor keresek, amikor dolgozom.
2019. márc. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3 hete vagyok itthon a gyerekkel , mert beteg. Az üzletekben alkalmazottak vannak napi szinten -az egyik van csak zárva - én csak heti pár órára, ha bejutok bármit is intézni mert attól az élet nem áll meg, a többit online megoldom itthonról ( utalások, pénzügyek, webáruház, stb. )
2019. márc. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!