Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Malév check in ügyintéző fizetés?

Malév check in ügyintéző fizetés?

Figyelt kérdés
Mekkora bérsávra lehet számítani?

#fizetés #Malév #Check in agent #check in ügyintéző #utafelvétel
2019. márc. 19. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Semekkorára: már nincs Malév :-)
2019. márc. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
MALÉV már nincs, de a Malév GH (Ground Handling) utódcég még létezik és foglalkozik utasszolgáltatásokkal is.
2019. márc. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2019. márc. 19. 22:41
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Egyik konkurenciájánál voltam pár éve, minimálbér körül fizet, ezt szeretetből csinálja az ember, nem a pénzért. Fix összeget nem lehet mondani, mert mindig más időpontokra osztanak be, és más a tarifája a délelőtti, más a délutáni, más a hajnali, más az éjszakai melónak, más a hétvégének, az ünnepnapnak... A fizetés egy részét teszi ki a bónusz, amit alapértelmezetten mindig megkapsz, de ha elcseszel valamit, levonnak belőle (nem kell durva dolgokra gondolni, de pl. ha nem az egyenruha nadrágjában mész be, mert nem száradt meg, hanem másikban, akkor ugorhat pár ezer forint). Diákként jó (rugalmasak, igazítják az órarendedhez), vagy ha valami szabadúszó melód van mellette. Órabérben a részmunkaidő jobban jön ki, mint a teljes munkaidős.

Előny: izgalmas, pörgős, a reptér szeretete egy életre megfertőz, kb. a világ egyetlen olyan, ügyfelekkel foglalkozó munkaköre, ahol többségében jókedvű emberekkel találkozol. Fiatalos, vidám közeg, plusz ha felvesznek, akkor vedd úgy, hogy ez bók a kinézetednek (nyilván nincs kimondva, hogy csak dekoratív embereket vesznek fel, de én ott ronda embert nem láttam).

Hátrány: egy idő után frusztrálni fog, hogy kb. semmi nem fér be mellé az életedbe, mert a beosztást csak egy hónappal előre látod, és tényleg bármi lehet, itt nincs vasárnap meg nemzeti ünnep meg karácsony (éjszakaira csak teljes munkaidősként osztanak be, részmunkaidősként nem, de azon kívül bármikorra betehetnek). Ha egyetemista vagy, megbeszélheted, hogy igazítsák az órarendedhez, de ezt leszámítva nem nagyon oszthatod be az idődet. Emiatt óriási a fluktuáció, kevesen csinálják évekig. A reptér eléggé kiesik közlekedésileg, ha hajnalban kezdesz vagy késő este végzel, akkor taxi visz-hoz, de van olyan cég, ami megcsinálja, hogy nem este 10-ig vagy beosztva, hanem 9:55-ig, és akkor már nem érvényes, hogy késő estig dolgoztál. Fizetés, hát... gondoskodnak róla, hogy repülőt te csak munka közben láss, mert utazni ennyiből legfeljebb a Ryanairrel fogsz. Malévnál még emellé jön, hogy ha valaki megkérdezi, hol dolgozol, MINDIG el kell magyaráznod, hogy csak a légitársaság szűnt meg, a földi kiszolgálócég nem. (Egy idő után már csak annyit fogsz mondani, hogy reptéren.)

Összességében imádtam, de éveken át nem csinálnám.

2019. márc. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Malévnál még emellé jön, hogy ha valaki megkérdezi, hol dolgozol, MINDIG el kell magyaráznod, hogy csak a légitársaság szűnt meg, a földi kiszolgálócég nem." :D lásd fent.

Valószínűleg nagyon szívesen csináltam volna fiatalabb koromban, de két gyerekes anyaként, az írásod alapján azt hiszem felejtős.

Köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad!

2019. márc. 20. 23:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát akinek van gyereke, annak tényleg nem javasolnám, csak ha mindig van kire bízni.
2019. márc. 21. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!