Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendeltem egy csomagot külföld...

Rendeltem egy csomagot külföldiről és megvámolnàk de a vám még nincs kifizetve. Le lehet mondani a rendelést?

Figyelt kérdés

2019. márc. 20. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha megvámolják, akkor ezek szerint nem Európai uniós országból érkezik - márpedig az elállási jog csak az uniós országokra vonatkozik. Arról nem tehet az eladó, ha Te nem tudtad, hogy vámolás is lesz.

Max nem fizeted ki a vámot és akkor buktad az áru értékét - nem lehet lemondani a rendelést.

2019. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hogyne...és akkor a küldő meg bukta a pénzét és a terméket is.


ezzel az ürüggyel semmiképp...persze hazudhatod azt, hogy meg sem érkezett, csak hát ha van bármiféle nyomonkövetési információja, és tudja, hogy vámkezelés alatt áll a csomag, akkor az se fog bejönni.

2019. márc. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szóval ki kell fizetni a vámot. Ez rendben van. És el tudnàtok mondani a folyamatát?
2019. márc. 20. 20:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Kitöltöd a kapott nyomtatványt. Mellékeled a megrendelést és a banki átutalást. Én egy print screen szoktam küldeni az order oldalról ahol látszik az ár és a megrendelés szám ami csomagon is rajta van. És mellé teszem a banki kivonatot amivel kifizettem.

Elküldöd mail-ben és értesítenek, hogy melyik postán fizetheted be a vámot és vehet át a terméket.

2019. márc. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És muszáj kifizetni a vámot?
2019. márc. 21. 06:55
 6/10 A kérdező kommentje:
És milyen esetben ellenőrzik a csomag tartalmàt?
2019. márc. 21. 07:02
 7/10 A kérdező kommentje:
És mivan ha mást írok, mint ami benne van?
2019. márc. 21. 07:12
 8/10 anonim ***** válasza:

A csomagokat minden további nélkül át tudják világítani - így ha mást írsz, akkor le fogsz bukni.

Ha nem fizeted ki a vámot, nem kapod meg a csomagot.


Ne haragudj, de nem értem, hogy felnőtt emberek miért nem képesek vállalni a felelősséget a tetteikért. megrendelted külföldről, azt hitted, olcsóbban juthatsz hozzá, tegyük fel, nem tudtál a vámról és a 27 % ÁFÁ-ról (mert az is van), így jártál, tanulópénz, kifizeted és kész - legközelebb okosabb leszel, vagy nem rendelsz vagy hozzászámolod.

De miért kell sumákolni (mi van, ha nem azt írom bele), trükközni, stb. - én ezt már csak úgy mondom, hogy "magyarkodni" - komolyan, már külföldön is elterjedt a hírünk, hogy a magyarok mindent megpróbálnak kijátszani, csalni, ahol csak tudnak - miért nem lehet becsületesen megvenni, AMIT MEGRENDELTÉL!! TE, SAJÁT MAGAD!! Senki nem kényszerített rá!

2019. márc. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ha nincs, amivel igazolod, hogy tényleg annyi az értéke, amennyit állítassz, akkor nem fognak vele foglalkozni, hanem adnak neki egy becsült értéket, és arra számolják rá a vámot, áfát.


ha a termék itthon is kapható, még nagyon találgatniuk sem kell.

2019. márc. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Természetesen ki fogom fizetni csak érdekeltek a dolgok
2019. márc. 21. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!