Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is átment hasonlókon a...

Más is átment hasonlókon a pályája elején?

Figyelt kérdés

Előtörténetem: diploma megvan, az egyetem nem okozott különösebben nagy gondot. Mindenfél munkatapasztalat nélkül szereztem meg az első állásomat, egy presztízsértékű, nagy cégnél. El is mondták, hogy mennyire megfeleltem, az első pár hónapot is kivállóan teljesítettem, és minden szuper.

Viszont: akármit csinálok, a főnökömnek valami sosem jó. Mindig talál benne valamit, ami vagy nem jó, vagy nem úgy gondolta, stb. Az elején nem zavart, pláne még próbaidő alatt, de hónapokon át már kezd elég szörnyű lenni. Félreértés ne essen, teljesen jó a kapcsolatom a főnökkel, és nem is lebaszás amit mondd. Úgy érzem, hogy ez hétről hétre egyre rosszabbul érint. Félek, hogy odáig fog fajulni, hogy teljesen aláássa minden önbecsülésem, és úgy fogom érezni, hogy nem ide való vagyok. Voltatok már hasonló helyzetben? Min kéne változtatnom?



2019. márc. 29. 22:32
 1/9 anonim válasza:
72%
Figyu, munkaerőhiány van. Fenyegesd meg, hogy elmész. Simán találnál mást. Vajon ő is találna ilyen jó munkaerőt a helyedre?
2019. márc. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha látod, hogy nem szemétkedésből teszi a megjegyzéseit, akkor nem javaslom a konfrontálódást semmiképp sem. Szóval csak semmi fenyegetés, mert az nem vezet jóra. Ehelyett inkább beszélj meg vele egy időpontot, amikor nyugodtan, Ti ketten tudtok beszélni egy fél órát és rágd át vele, hogy te mit gondolsz. Adj visszajelzést, mondd el a véleményedet, pozitívat/negatívat egyaránt, de ügyelj rá, hogy ne legyen sértő ez. Másképp a főnök sem lát bele a fejedbe. Aztán lehet, hogy ő meg olyan ellenérveket fog hozni, amibe belegondolva lehet rájössz, hogy tévedtél és csak felfújtad feleslegesen. Ezt csak így oldhatod meg a leghatékonyabban, mivel itt össze-vissza találgatni, vádaskodni felesleges mindaddig, míg nem ismered a másik fél álláspontját. Azt, hogy ő mit fog mondani én nem tudhatom, mérlegeld, hogy van-e olyan jó a kapcsolatod a főnökkel, hogy megbeszélhesd ezt vele így, kulturált módon.
2019. márc. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
90%
Kommunikáció, kommunikáció, kommunikáció!!! A programozás ilyen, te is gondolkodsz egy módon, a főnök is. A főnök minden bizonnyal azt szeretné, ha a projekt az ügyfél számára megrendelt módon készüljön el. Ha ő azt látja, hogy rossz irányba haladsz nyilván próbál másik irányba terelni. Akár napi szinten is kommunikálhatsz vele. "Szia főnök, ma ezt meg ezt csináltam, jó lesz így?". Előbb-utóbb megismered majd jobban őt is, ráálsz a gondolatmenetére, és jobban meg tudsz majd felelni. De velem is sokszor előfordult már olyan, hogy megcsináltam valamit, ami mehetett a kukába, mert ez még sem jó így. Nem kell elkeseredni, lesz rosszabb is. :D
2019. márc. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nekem ha mondanak valamit és nem értek egyet akkor elmondom az indokaim, megvitatjuk. A legtöbb esetben az jön ki, hogy én vagyok a hülye, de persze nem mindíg, és akkor úgy marad, ahogy én akarom.

Nem is értem a problémád, minden munkahelyen van véleménycsere, programozásban meg főleg, mert a csapatmunka létfontosságú. Tanuld meg szépen prezentálni a véleményed!

2019. márc. 30. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Ilyen helyesírással.....
2019. márc. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#2 miért lett lepontozva?

2019. márc. 30. 08:12
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Én azt vettem észre, hogy ha tényleg jó ötleteid, gondolataid vannak, akkor idővel megtanulják, hogy hallgatni kell rád. Eleinte rám sem hallgattak, elengedték a fülük mellett azt amit mondok. Mára már kifejezetten kérik a véleményem és odafigyelnek, ha szólok.


Legfeljebb kiderül, hogy amit észrevettem gond/probléma azt könnyen meg lehet oldani, vagy csak oda kell rá figyelni a jövőben.


Vagy én is sokszor "sértésnek" vettem, ha bele szólnak abba mit hogyan csinálok. Rám hagyták aztán 1-2 kör után magamtól rájöttem, hogy az az irány a jó amit ők javasoltak az elején. Néha az ember magának fedezi fel a spanyolviaszt. Vagy vitatkozunk, hogy így kellene úgy kellene...és a végén mindkettőnknek a "jó megoldás" jön ki.


Vagy nálunk mindig vita volt a szerveren tárolt anyagokról. Mit hogyan milyen módon. Nem tetszett nekik az újításom, mert hát ők nem azt szokták meg. Aztán rájöttem, hogy ahányan vannak annyiféle módon rendezik a saját dolgaikat, így kialakítottam a magam szisztémáját valamennyire az övékhez is igazítva.


Meg egyszerűen össze kell szokni emberekkel. Én például pont olyannal tudok hatékonyan dolgozni, akivel mások egyáltalán nem találják az összhangot, nem is keresik mondjuk.

2019. márc. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez a soha semmi nem jó, még egy egyszerű gyári munkánál is megvan.


Dolgoztam diákként műanyag fröccsöntő üzemben. A kiöntött elemeket kellett sorjázni. Fogtam 2-3 darabot, úgy esett kézre és csináltam.


Erre jött az egyik ott dolgozó, hogy azt nem úgy kell, egyesével csináljam. Aztán meg jött a másik, hogy azt nem úgy kell, fogjak össze 5-6 darabot és úgy csináljam. Aztán maradtam a saját módszeremnél.

2019. márc. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy generációval idősebb vagyok Nálad, és sok kortársadnál látom ezeket a problémákat, hogy ha nincs elismerés rögtön az elején, nagyon eltántorodtok.

Persze, kell egy-egy plusz is, de az első 1-2 év arról szól, hogy kitapasztalod, mik a célok, hogyan kell azokat reprezentálni, mik a főnökeid igényei (mert az emberről emberre változik).

Emellett persze nem tilos máshova átmenned, de nagy eséllyel ugyanezt fogod átélni.


Lesz egy pont a karrieredben pár év után amikor már elég sok tapasztalatra tettél szert, akkor azért érdemes vizsgálatot tartani, hogy megéri-e ott maradni. Például én, nőként IT-ban, 10 esetből 8-szor hülyének vagyok nézve pedig 10 éve a pályán vagyok. Ez rohadt fárasztó. A 35-40+osok nem tudnak egyszerűen munkát dicsérni, ha jól csinálsz valamit, az alap, mindig, de ha elrontasz valamit akkor vége a világnak.

Na mindegy, a lényeg hogy ez egy ilyen időszak. Szedsz magadra egy kis tapasztalatot, és jobban meg tudod ítélni majd, hogy jogos-e a felszólalás vagy sem. Ha meg nő lennél akkor készülj fel hogy évekig ez fog menni. :D

2019. márc. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!